Kamenné obklady v exteriéru

Vlastníte rodinný domek, nebo plánujete výstavbu nové nemovitosti, které byste rádi propůjčili neobvyklý design? Barevné fasády jsou v dnešní době denní chleba a mnoho lidí by se chtělo nějakým způsobem odlišovat od ostatních a posunout klasický styl fasády trochu jiným směrem. Pokud máte stejné touhy, vyzkoušejte kamenné obklady do exteriéru i vy!

fasadni-obklady

 

Umělý kámen pro obložení fasády

V současnosti se trend obložení domu z umělého kamene velice rozmohl a je stále žádanější záležitostí. Umělý kámen je vyroben z betonu, jelikož dokáže velice věrohodně imitovat strukturu kamene. Pouhým okem je zcela k nerozpoznání. Kromě betonových obkladů se můžete také setkat se sádrovými, které mají ale tu negativní vlastnost, že nejsou použitelné do venkovních prostor, kvůli nesnášenlivosti s vodou. Z tohoto důvodu se využívají zejména v interiérech.

fasadni-obklady2

Výhody betonového obkladu

Nespornou výhodou venkovního obkladu je bezesporu jeho tepelně izolační schopnost. Dokáže zadržovat teplo, ale dům přesto může volně „dýchat“. Také má zvukově izolační schopnosti, což ocení zákazníci zejména při situacích vyžadující zvýšená hluk. S přihlédnutím k jeho praktičnosti musíme docenit jeho lehkou údržbu.

kamenne-obklady-repa-uvodni-foto

Umístění umělého kamene a jeho využití

Způsobů jak obložit umělí kámen je opravdu mnoho a vždy záleží na osobním vkusu každého klienta. Nejvíce využívanou variantou ovšem je obložení soklu domu, nebo kolem oken.

Aplikace umělého kamene kolem vchodových dveří, komínů, nebo garáží vypadá také velice pěkně.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
Napsal on Úno 16 2015. Soubor Bydlení. Můžeš sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžeš zanechat komentář na tento příspěvek

Můžete zanechat komentář

Foto galerie

120x600 ad code [Inner pages]
Přihlásit se | Designed by Press Media info@press-media.cz Press Media