Atmosféra a krása Luhačovic láká i filmaře

Štáb natáčel v Lázních Luhačovice několikrát. Už v loňském roce mohli návštěvníci lázní narazit na kolonádě, před hotelem Bedřicha Smetany nebo v blízkosti Lázeňského náměstí na četníky v uniformách. Na seriálu se podílejí tři režiséři: Biser A. Arichtev, Dan Wlodarczyk a Petr Bebjak.

Společně s natáčením dalších dílů seriálu Četníci z Luhačovic se na začátku letošního května živě z lázní vysílal i pořad Dobré ráno s Českou televizí. Studio bylo umístěno přímo v hale Vincentky, za níž lázeňskou atmosféru dokresloval Jurkovičův dům. Ranní dávka dobré nálady v podobě zajímavých hostů, informací a hudby se nesla v duchu připravovaného dobového seriálu. Mluvilo se také o lázeňství, místních pramenech, architektuře nebo historii největších moravských lázní. Díky desítkám osob v kostýmech byla iluze dvacátých let minulého století dokonalá.

Lázně Luhačovice
Lázně Luhačovice

Po oblíbených Četnických humoreskách se tak diváci České televize mohou těšit na nový seriál z četnického prostředí pojednávající o počátcích českého četnictva v nelehké době po první světové válce. Se známými a populárními humoreskami brněnské pátračky je nový seriál spojen jen volně, protože se odehrává již za éry první republiky. Samotný děj seriálu se odehrává v okrsku luhačovických lázní. Filmový štáb však zavítal i do Jimramova, Prostějova, Brna, ale i do Prahy, na Kokořínsko a na další místa.

Více informací je na http://zpravyaktualne.cz/ , www.HotelAlexandria.cz

 FOTO: ČT

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login