Home Tiskové zprávy Blechy v domě mohou být velkou pohromou. Jak zamoření předejít?

Blechy v domě mohou být velkou pohromou. Jak zamoření předejít?

by redakce

Každý majitel čtyřnohého domácího mazlíčka je potencionálně ohrožen blechami. Ty totiž obtěžují nejen zvířata, ale dokážou pořádně znepříjemnit život i jejich majitelům.

Blecha si své místo doma vždy najde. Stačí na procházce potkat druhého psa, který je zablešený, nebo s pejskem navštívit domácnost, ve které se blechy již usadily. Někdy se blechy na psa přenesou od kočky nebo ježka. V tu ránu máte zaděláno na problém. Pokud si říkáte, že nějakých pár blech vás neohrozí, psa vykoupete a bude po problému, pak zpozorněte.

Na zvířeti můžeme pozorovat asi jen 5% z celkového počtu blech, které jsou v domácnosti. Jestliže jste svému pejskovi v kožíšku našli blechu, pravděpodobně již máte značně zamořenou domácnost. Není výjimkou, že nešťastní majitelé pejsků po týdnech marného boje volají speciální firmu, která jejich domácnost od blech konečně zachrání.

95% bleší populace, převážně ve formě vajíček a larev, se vyskytuje v prostředí, kde se pes nebo kočka pohybují. Nejraději mají pelíšky, koberce, postel nebo sedací soupravu. Pokud si tedy domů tyto parazity přinesete, jen tak snadno se jich nezbavíte. Nenechte to zajít tak daleko!

  Pokusy o reformaci církve

Jak se bránit? Nejlepší je prevence. Ošetřete svého mazlíčka přípravkem proti vnějším parazitům a zajistěte, že se mu blechy a klíšťata budou vyhýbat obloukem.

Nejmodernější metodou je forma spot-on pipety. Oproti šamponům nebo sprejům je její aplikace rychlá a elegantní. Proti blechám, klíšťatům a všenkám účinkuje přípravek Fypryst. Obsah ampulky stačí aplikovat na kůži mezi lopatky. Zvíře je pak po dobu až 4 týdnů chráněno proti nejčastějším vnějším parazitům. Kde Fypryst koupit? Třeba v chovatelských potřebách, nebo se zeptejte u svého veterináře. Ten vám poradí i s aplikací, pokud si nejste jisti.

You may also like

4 komentáře

Nepodceňujme nebezpečí v podobě blech a klíšťat | Zprávy Centrum 4.10.2015 - 21:11

[…] Klíšťata může pes „nachytat“ třeba při procházce v parku. Velmi rychle pak stojíme před problémem, jak klíšťat odstranit, a jak zamezit tomu, aby se při další procházce neopakoval stejný scénář. Jde o parazity, kteří přenášejí nebezpečné nemoci. Nejde pouze o proslulou boreliózu. Nebezpečí číhá i v podobě exotičtějších, ale stále častěji diagnostikovaných nemocí jako babezióza, leishmanióza, ehrlichióza nebo anaplazmóza. Všechno to jsou nemoci nebezpečné jak pro zvířata, tak i pro člověka. […]

Prozíravá ochrana před blechami a klíšťaty | ZprávyCZ 4.10.2015 - 21:42

[…] pravidelně svého psa a kočku? Pravděpodobně ano. A jak jste na tom s ochranou svých mazlíčků proti vnějším parazitům? […]

Prozíravá ochrana před blechami a klíšťaty | PR clanek jak napsat PR článek PR web 4.10.2015 - 21:46

[…] pravidelně svého psa a kočku? Pravděpodobně ano. A jak jste na tom s ochranou svých mazlíčků proti vnějším parazitům? […]

Nepodceňujme nebezpečí v podobě blech a klíšťat | Svět Ženy Svet Zeny 4.10.2015 - 22:32

[…] pravidelně svého psa a kočku? Pravděpodobně ano. A jak jste na tom s ochranou svých mazlíčků proti vnějším parazitům? […]

Leave a Comment