Home Zprávy Chraňte své mazlíčky efektivně před blechami a dalšími parazity

Chraňte své mazlíčky efektivně před blechami a dalšími parazity

by redakce

Chránit čtyřnohé miláčky před vnějšími i vnitřními parazity je dnes už téměř samozřejmostí. Většina chovatelů psy a kočky pravidelně odčervuje, ochrana vůči vnitřním parazitům je zažitá a málokdo si dovolí ji zanedbat. Život našim mazlíčkům i nám mohou ztížit také parazité vnější, především blechy, všenky a klíšťata. Nejsou aktuální pouze na jaře a v létě, ale po celý rok. Jak proti nim účinně bojovat?

I malí parazité mohou znamenat velké problémy

Blechy sají krev, znepříjemňují život všem členům domácnosti a boj s nimi je velmi náročný. Napadení blechami může způsobit kožní potíže a dokonce i jediná blecha může být u citlivých jedinců příčinou alergické reakce. Zamoření domácnosti je velmi rychlé a nikdo si určitě nechce tato „zvířátka“ zavléct do svého domova.

  Blechy v domě mohou být velkou pohromou. Jak zamoření předejít?

Z procházky si váš pejsek může donést nejen blechy, ale také klíšťata. Ta jsou nebezpečná především v riziku přenosu závažných onemocnění, a to jak na zvířata, tak i na lidi. Uvádí se, že až třetina klíšťat je nakažena lymskou boreliózou, není to ale zdaleka jediná nemoc, která od klíštěte hrozí.

Základem je prevence

Jakmile už máte parazity doma, je na prevenci pozdě. Předejděme parazitární invazi na zvířatech a zamoření domácnosti velmi jednoduchým způsobem- používejme správná antiparazitika. Všenky a blechy mohou napadnout zvíře po celý rok, dokonce i v zimě. Klíšťata bývají aktivní od teploty +4°C, takže nezřídka se při mírných zimách stává, že najdeme v kožíšku psa nebo kočky nepříjemné překvapení, které bychom asi nečekali.

Aplikace přípravku Fypryst ochrání zvíře na jeden měsíc

Proti vnějším parazitům pomůže po dobu jednoho měsíce jeden jediný krok, a to je aplikace pipety Fypryst, která je k dostání u veterináře nebo v prodejnách s chovatelskými potřebami. Mají ji i v některých lékárnách. Výběr vhodné pipety vychází z váhové kategorie zvířete. Obsah ampule se nakape na kůži mezi lopatkami, důležité je vyhnout se po ní minimálně 2 dny koupání. A máte vystaráno.

  Rychlé půjčky do výplaty – jaké existují a k čemu jsou vhodné?

Fypryst

www.fypryst.cz

 

 

You may also like

2 komentáře

Nepodceňujme nebezpečí, které představují blechy a klíšťataPress Web | Press Web 31.10.2015 - 10:09

[…] Klíšťata přenášejí vážné nemoci […]

Nebezpečí, které představují blechy a klíšťata - ExtraŽivot.cz 31.10.2015 - 10:39

[…] Klíšťata přenášejí vážné nemoci […]

Leave a Comment