Home Cestování Co navštívit na Slovensku? Určitě nevynechejte termální koupaliště v obci Liptovský Ján

Co navštívit na Slovensku? Určitě nevynechejte termální koupaliště v obci Liptovský Ján

by Press Media

Obec Liptovský Ján je známé rekreační středisko, které se nachází na úpatí Nízkých Tater. Prameny termálního koupaliště, které zde vyvěrají na povrch, jsou považovány za největší zdroj minerální vody na Slovensku. Jsou plněny vodou z pramene Rudolf s teplotou vody do 29 °C.

Blahodárné účinky termálních pramenů

Termální voda má prokazatelně léčivé účinky na Vaše tělo, léčí kožní a nervové choroby, choroby pohybového ústrojí, nemoci srdce a cév a mnoho dalšího. Pravidelný pobyt ve vodě pak uvolňuje celé tělo a podporuje dobrý spánek. V areálu koupaliště najdete také krytou plovárnu, plavecký a relaxačně-klidový bazén, dětský bazén či bazén s fontánkou pro ty nejmenší. Voda obsahuje bublinky a díky své vysoké mineralizaci nadnáší.

Ubytování uprostřed slovenských panoramat

Koupaliště je unikátní svou polohou, protože je zasazeno do podhůří Nízkých Tater. Určitě byste proto měli zůstat alespoň pár dní a nádhernou přírodu si plně vychutnat. Starosti s ubytováním za Vás vyřeší hotel Máj, který Vám nabídne krytý bazén s termální vodou, takže nebudete muset nikam jezdit. Další skvělou volbou je penzion UNA nebo hotel Svӓtojánský Kaštiel᾽, který je navržen v renesančním stylu.

Ať už zvolíte pro svou dovolenou jakýkoliv hotel, s žádným výběrem určitě nešlápnete vedle. Pokud však potřebujete poradit nebo vyřídit všechny potřebné věci jednoduše a rychle, obraťte se na DCK Rekrea Ostrava, která se o všechno postará za Vás.

  Plánujete zimní dovolenou? Vyzkoušejte TravelSlevy.cz!

You may also like

Leave a Comment