Home Cestování Čtyři tipy na hotely v Egyptě

Čtyři tipy na hotely v Egyptě

by Press Media

Chystáte se na dovolenou do Egypta? Ať už cestujete rádi tzv. na vlastní pěst, nebo s cestovní kanceláří, základem vaši dovolené bude vhodné ubytování. Každý máme určitou představu o úrovni ubytování a služeb na dovolené. Proto vám přinášíme 4 tipy na hotely v Egyptě. Vyberte si ten, který bude vyhovovat vašim představám a potom si už jen užijte pohodovou dovolenou.

Hotel Arabia Azur Resort

Hotel Arabia Azur Resort je velice oblíben nejen k vůli své poloze. Hotel leží přímo na břehu dvou uměle vytvořených lagun, a to v blízkosti korálového útesu, který tvoří malý poloostrov. Je to vhodné prostředí pro šnorchlování a vodní sporty. Navíc je zde vyžití pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory.

Hotel se nachází 8 km do letiště, 6 km od starého centra Hurghady a od nového centra, Sakkala, je to pouhé 2 km.

Hotelový areál se skládá z několika dvoupatrových budov, které jsou seskupeny okolo velkého bazénu (50 x 20 m), který je v zimě vyhřívaný a dvou lagun. Dále je zde vstupní hala s recepcí, lobby bar, směnárna, lékařská služba, 4 hotelové restaurace (každý si zde přijde na své, je zde rybí restaurace, orientální, italská a mezinárodní restaurace), kavárna, bar, diskotéka, bar u pláže i u bazénu. V okolí hotelu jsou také restaurace, kavárny a  obchody se suvenýry.

Kapacita hotelu je 526 pokojů, 24 junior suit. Pokoje jsou vybaveny koupelnou a WC, vysoušečem vlasů, klimatizací/ topením, lednicí, setem na přípravu kávy a čaje, TV/ satelitem, telefonem, balkónem nebo terasou. Zdarma je v každé z pokojů i trezor.

Jak zde můžete trávit volný čas?

6x týdně zde probíhají animační programy, můžete být na pláži. Mimochodem pláž je zde krásná, písečná, kombinovaná s korálem. V lagunách a na malé pláži je do moře je pozvolný vstup, u korálu po schůdcích. Lehátka, slunečníky i osušky jsou zde i u bazénu k zapůjčení zdarma. Zdarma můžete využít i 2 tenisové kurty, 2 dvorce na squash, posilovnu, billiard, diskotéku. Za poplatek můžete využít vodní centrum s pronájmem loděk, potápěčskou školu, saunu, parní lázně, školu windsurfingu, vířivé koupele, masáže či kosmetiku.

  Dovolená v Česku

Pro male děti od 2 do 12 let je zde dětský koutek s hřištěm a dětským domkem, místnost na hraní v hlavní budově. Je zde také dětský bazén s mořskou vodou.

Co vidíme jako mínus je internet, sice zde je, jak v internetové kavárně, tak WIFI v lobby, ale obojí za příplatek.

Hotel Funtazie Club Calimera Akassia Swiss Resort

Hotel Funtazie Club Calimera Akassia Swiss Resort se nachází přímo u písečné pláže. Část pláže je s písečným vstupem do moře, další část je poté se vstupem přes mola. Prostředí je vhodné pro potápění a šnorchlování.

Hotel se nachází 27 km od městečka El Quseir a cca 40 km od letiště Marsa Alam. Ubytování zde je vhodné pro všechny věkové kategorie. Pro děti je zde Funtazie klub. Funtazie klub je nabitý soutěžemi, tvořivými hrami, hraním si v bazénu a moři. Rodiče pak mohou fandit, relaxovat nebo si užívat dalších hotelových služeb.

Vybavení hotelového pokoje je srovnatelné s pokoji již zmiňovaného hotelu Arabia Azur Resort. Za příplatek si můžete zvolit pokoje s výhledem na moře.

Hotel je velice hezky vybaven, je určen pro náročnější klientelu. Hotelový komplex je tvořen několika budovami, které se nachází v rozlehlé zahradě. Jsou zde 3 bazény, jeden z nich s integrovanou částí pro děti a jeden s mořskými vlnami a aquapark.

Je zde vstupní hala s recepcí, lobby bar, hlavní restaurace, mezinárodní a rybí restaurace a la carte, beach barbecue restaurace,  hospoda s billiardem a šipkami. Dále zde naleznete obchody se suvenýry, beduínský stan s vodními dýkami, bankomat, lékaře, lékárnu a směnárnu.

Slunečníky, osušky a lehátka jsou k zapůjčení zdarma jak u bazénů, tak i na pláži.

Jak zde můžete trávit volný čas?

Zdarma je zde fitness, venkovní jacuzzi, 2 tenisové kurty, vodní pólo, stolní tenis a plážový volejbal.

Za příplatek si můžete půjčit čtyřkolky, kola, můžete navštívit potápěčské centrum, vyzkoušet si střeblu z luku, zajezdit si na koni nebo na velbloudu, zahrát billiard, je zde i centrum zdraví se saunou, párou a masážemi.

  Akční letenky za neskutečné slevy

Je zde internetový koutek zdarma, wifi za příplatek.

Jako určitou nevýhodu tohoto hotelového komplexu vnímáme vzdálenost do nejbližších měst.

Hotel Happy Life Resort

Hotel Happy Life Resort se nachází 25 km od letiště v Marsa Alam, hotel je přímo u široké písečné pláže.

Vybavení hotelového pokoje je srovnatelné s dvěma předchozími hotely. Každý pokoj má výhled na bazén nebo boční výhled na moře.

V hotelovém komplexu naleznete vstupní halu s recepcí, směnárnu, hlavní restauraci, italskou restauraci á la carte, restauraci á la carte s nabídkou mořských plodů, bar u bazénu i na pláži, lobby piano bar, ovocný bar, disko bar, maurskou kavárnu, obchody a je zde internetové připojení.

Jak zde můžete trávit volný čas?

Jsou zde venkovní bazény, skluzavky a líná řeka, dále sauna jacuzzi, turecké lázně, fitness centrum, potápěčské centrum, volejbal, stolní tenis, billiard, vodní sporty na pláži, animační programy, pro děti miniklub a hřiště.

Hotel Utopia Beach Club

Hotel Utopia Beach Club leží v oblasti El Quseir, v bezprostřední blízkosti písčité pláže s pozvolným vstupem do moře přes korály. Je zde doporučována obuv do vody. Hotel je vhodný pro dovolené s dětmi. 2x týdně jezdí za poplatek do města El Quseir hotelový shuttle bus.

Vybavení pokojů zde není tak luxusní jako v předchozích hotelech. Je zde individuálně ovladatelná klimatizace, TV/ satelit, minilednička, trezor je na recepci. Pokoje mají vlastní sociální zařízení a balkon nebo terasu.

Hotelový komplex v sobě skrývá halu s recepcí, hlavní restauraci, několik barů vč. plážového baru, kavárnu, diskotéku, 3 bazény (slunečníky a lehátka jsou zdarma), dětský bazén, 3 skluzavky, miniklub.

Jak zde můžete trávit volný čas?

Jsou zde připraveny animační programy, můžete si zahrát plážový volejbal, stolní tenis, je zde nabídka masáží, potápění a šnorchlování.

Internetové připojení je zde za příplatek.

Už víte, kde letos strávíte dovolenou?

You may also like

Leave a Comment