Dřevěný masiv proměněný na zahradní sochy motorovou pilou

Dřevěný masiv proměněný na zahradní sochy motorovou pilou

Dřevěné sochy motorovou pilou? Že to není možné? Je to možné. A s mnohými detaily, ale to se musí morová pila s kvalitním dřevem dostat do rukou mistra. Příkladně řezbáři Siberovi byla dána lásku k dřevu do vínku. Práci se dřevem si zamilovali jeho předci. Zajisté by se praděd dmul pýchou, kdy viděl výtvory svých potomků.  A kde mohou spatřit dřevěné zahradní sochy zájemci o toto umění? Vesele, tajuplné, romantické a jiné dřevěné sochy si můžete prohlédnout na internetových stránkách webu drevene-sochy.cz, kde se dovíte další podrobnosti, lze zde uskutečnit objednávka. Máte jedinečnou možnost své fantazii dát i fyzický tvar.

Řezání motorovou pilou – nový druh umění

Dřevěný masiv začal Radim Sibera obdělávat motorovou pilou před několika lety. Je to nový druh umění v řezbářství, který je rozšířen v Americe, v Kanadě, v Německu a zabydluje se nejen v Česku, ale i na Slovensku, přestože je zde toto umění zatím v plenkách. Umělci mají doma i čtyři motorové pily, z toho jednu se speciální výtvarnou lištou, pomocí které se dají na soše dělat i takové detaily jako oči a tvář. Pochopitelně, pokud je potřeba tak další nuance se dokončí dlátem. Dřevořezbáři zpravidla používají pily s benzínovým motorem, neboť ty dosahují vyšší otáčky motoru. Někteří zkušení řezbáři se vrhnou do díla bez přípravy. Jiní si před samotným řezáním sochu rozkreslí ze všech stran.  Někdy jim to trvá déle než samotná řezba.  Dnešní doba vyžaduje rychlost. Zákazníci neradi čekají, a tak se mají umělci co ohánět.

 

Inspirace v samotném dřevě

Řezbář Sibera vyrobil desítky soch. Ve chvíli, kdy spatří dřevo, hned se mu v hlavě líhnou nápady, co by se z něj dalo vyříznout. Největší inspirací je mu zvířecí říše. Dřevěné sochy zvířat nádherně zapadnou do každé zahrady. Máte-li ale jinou představu, nebojte se zeptat. Je chopen vyrobit anděla, Budhu nebo i záhadné sochy Moai, které stojí na pobřeží VeIikonočního ostrova. Podle řezbářů výsledek určuje v první řadě dřevo samotné.  

Další informace o dřevěných sochách naleznete zde!!!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login