Home Bydlení Dřez Franke? Tradice i kvalita do vaší kuchyně

Dřez Franke? Tradice i kvalita do vaší kuchyně

by redakce

Dřez Franke elegantně zabudovaný do kuchyňské linky? Podle toho bychom mohli poznat moderní kuchyni. Společnost Franke totiž patří mezi největší výrobce kuchyňských dřezů u nás a takto vysokou oblibu jí zajistila především maximální vyladěnost všech jejích modelů. Dřezy Franke existují v tolika barevných, tvarových i materiálových variantách, že prakticky neexistuje kuchyně, do které by se nehodily. A jelikož dnešní kuchyně nejsou jen pracovním místem, ale také reprezentativním prostorem našeho bydlení, pak se při výběru nového dřezu nesmíme dívat pouze na jeho praktické vlastnosti, ale i na jeho vzhled. V obou těchto oblastech tvoří dřezy Franke naprostou špičku.

 

Dřez Franke a široká nabídka užitých materiálů

Dřezy této švýcarské společnosti jsou mezi ostatními jedinečné zejména díky spojení propracovanému designu a praktických vlastností. Zcela určující jsou však pro obojí užité materiály:

  • Nerezvelmi odolný materiál, vynikající dlouhou životností, natolik univerzální, že snadno zapadne do každé kuchyně. K dostání jsou nerezové dřezy jak v leštěném, tak i ve speciálně upraveném matném povrchu s tkanou strukturou.
  • Granit – vyznačuje se vysokou odolností, zejména vůči chemikáliím. Jde o umělou napodobeninu přírodního materiálu, tvořenou žulovou drtí, akryláty a barvivy. Díky tomu zde vznikají desítky možností, jak může dřez vypadat. Zejména barevných variant existují celé řady, od světlých odstínů krémové a šedé až po černou nebo hnědou.
  • Tectonitekompozitní materiál, používaný pro své vlastnosti třeba v automobilovém průmyslu. Odolný vůči teplotě, nárazům i chemickým látkám, vzhledem podobný granitu. Dřezy, vyrobené z tectonitu, pak vypadají v kuchyni stylově. K dostání jsou v několika barvách a tvarech. Není jich zatím moc, ale do budoucna jich zcela jistě přibude
  V Praze se žije lépe než ve zbytku ČR

Je libo dřez pod linku nebo do roviny?

Nabídka dřezů Franke však není široká jen díky materiálovým a barevným odlišnostem. Jednotlivé modely se liší také tvarem a velikostí. Najdete zde jak dřezy s odkapávačem, tak i dřezy s vaničkou, rohové dřezy či dvojdřezy. Z hlediska zabudováni do kuchyňské linky pak firma Franke nabízí nejen klasické dřezy s přesahem, ale také speciální dřezy pod linku. Tento druh je velmi elegantní a nijak nenaruší design kuchyně. Vidíte pouze samotnou vaničku, nic víc, všechno ostatní je schováno pod deskou. Určitým kompromisem mezi oběma variantami jsou pak dřezy do roviny, které desku kuchyňské linky přesáhnou jen o sílu plechu. Jak vidíte, možností je opravdu spousta a pravděpodobnost, že si vyberete, je vysoká. Sháníte-li tedy nový dřez, zkuste si nabídku firmy Franke projít, určitě něco vyberete.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

Brilante.cz

 

You may also like

Leave a Comment