Home Business DRFG Davida Rusňáka podporuje nejen sport, ale také kulturu

DRFG Davida Rusňáka podporuje nejen sport, ale také kulturu

by Press Media

Investiční skupina DRFG, obsahující například i podílové fondy, kterou vybudoval David Rusňák, podporuje život v regionech, ve kterých působí. Skupina DRFG vznikla v roce 2011 a ambice pomáhat měla od samého počátku. Začala s tím v Jihomoravském kraji, ze kterého pochází. Skupina se rozrůstala a v dnešní době působí téměř po celé České republice. K novým partnerstvím investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka patří třeba spolupráce s Filharmonií v Hradci Králové. Oficiálně byla Filharmonie založena až v roce 1978, její skutečná historie ale sahá až do konce 19. století, tehdy působila při Sokolu. To zároveň vysvětluje, proč se koncertní síň nachází na Eliščině nábřeží v objektu královehradecké Sokolovny.

Historie sálu sahá k přelomu 30. let minulého století. Ten původně sloužil pro ryze kinematografické účely. A protože zázemí kinosálu není akusticky úplně ideální, bylo nutné ho podrobit rozsáhlé rekonstrukci. Ta se uskutečnila mezi roky 2004-2005. Dnes dosahuje vysoké úrovně a vyrovná se známým koncertním síním po celé Evropě. Její kapacita je šest stovek návštěvníků.

Skupina DRFG zajistila varhany pro Filharmonii v Hradci Králové

Koncertní síň filharmonie obohatily v loňském roce dlouho očekávané varhany.
Čítají téměř tři a půl tisíce píšťal a v současnosti jsou druhými největšími světskými varhanami v naší zemi! I přesto, že nejsou zrovna maličké, se filharmonii podařilo zachovat rozsah muzikálů, operních výprav a opusů se širokým orchestrálním i sborovým obsazením. Filharmonie se dočkala velmi pozitivních ohlasů široké veřejnosti a koncerty jsou velmi hojně navštěvované. Filharmonie ale nehraje jenom doma. Účastní se zájezdů po celé České republice a podívala se nesčetněkrát i po Evropě.  Ze známých evropských scén si měla možnost zahrát například v Belgii (Antverpy), Rakousku (Vídeň) a ve Švýcarsku (Ženeva).

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě
písmena označují spojení Family Group.

  I pracovní oděvy musí být bezpečné

You may also like

Leave a Comment