Evropská migrační krize

Evropská migrační krize – momentálně nejřešenější a nejvíce medii propagované téma – uprchlíci. Když zapneme televizi, když otevřeme svou domovskou stránku na svém počítači, když se přihlásíme pomocí svého účtu na sociální síť, když otevřeme noviny,… krize je způsobena obrovským počtem imigrantů (jak ekonomických migrantů, tak uprchlíků, kteří míří do Evropské unie).

Podle informace The New York Times, do začátku 1950. let pronikal ročně do USA přes jižní hranici s Mexikem až jeden milion nelegálních migrantů – asi tolik, jako nyní do Evropy.

Migranti
Migranti

 

Evropou se „toulají“ migranti

Migranti se do Evropy dostávají po dvou trasách – Balkánskou z Turecka a Středomořskou ze severní Afriky. Migranti vstoupili na území Evropy ilegálně. Tím porušili zákon. A ten, kdo poruší zákon, jde do vazby a v případě soudního rozhodnutí následně do vězení. Migranti nejsou ani ve vazbě, ani ve vězení, … jsou v hotelech. Pokud by někdo utíkal z jakéhokoliv důvodu – například před válkou, tedy před smrtí, a dostal by střechu nad hlavou, oblečení, teplo, jídlo, vodu, aj. Nehrozil by, neprotestoval by, byl by vděčný.

Vláda každé země by měla dát důrazně a jednoznačně najevo, že uprchlíky nikdo dotovat nebude. Měli by se podívat, co v Evropě plánují. Přední muslimský Imám Muhammad Ayed v mešitě Al Aksa v Jeruzalémě muslimským uprchlíkům před časem vzkázal: „Uděláme je plodnými! Budeme s nimi rodit děti a ovládneme jejich země!” Přáli by si, abychom my byli mrtví. Jenže jsou to oni, kdo ztratili plodnost a hledají ji v našem středu!

sirie

Příčiny

Názory na příčiny se liší – nejvíce užívanou je ta, že krize je způsobena vojenskou intervencí a podporou protivládních sil. Dalším problémem krize je samotný islám, který obsahuje prvky, které nejdou sloučit s demokracií – postavení žen, homosexuálů a nevěřících, … Také se vykytuje názor, že imigrace je způsobena touhou běženců po snadnějším životě ve vyspělých zemích.

Islámu a muslimů se prostě obáváme a tedy nutno podotknout, že po šílených útocích v Paříži, Bruselu, Ankaře, ale i jinde ve světě k tomu máme své důvody.  Je třeba, abychom k dané věci přistupovali s rozumem. Na počátku pád kultury, ztráta sociálních jistot, civilizační degenerace, pokles vzdělání, znalostí, zákaz projevu, změna výchovy dětí, změna v dohledu státu, aj. To vše by nás čekalo.

 

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login