Home pro Ženy Hubněte chytře, stačí zvolit ty správné potraviny!

Hubněte chytře, stačí zvolit ty správné potraviny!

by redakce

Hubnutí obecně není vůbec lehké a s nadváhou bojuje téměř polovina české populace. Ještě těžší než shazovat kila, je například zhubnout jednu určitou partii, jako jsou stehna nebo bříško. Léto se kvapem blíží a tak si pojďme představit nějaké ty potraviny, které nám pomohou při hubnutí a nastartují spalování tuků.

Mezi potraviny, které vám pomohou v boji s nechtěným tukem, jednoznačně patří:

Syrová zelenina

Že tohle pro vás není žádné překvapení? To je jasné. Ale proč tedy většina z nás nemá ve svém jídelníčku dostatek zeleniny? Přitom právě tahle potravina je bohatá nejen na vitamíny a minerály, ale také obsahuje mnoho vody, díky které vás zasytí na delší dobu, aniž byste přijali nějak moc kalorií.

Ze zeleniny se dá navíc výborně tvořit nejrůznější omáčky, dipy nebo saláty.

 Pálivé pokrmy

Není žádným tajemstvím, že když si dáme ostré jídlo, na čele nám vyrazí pot. A to je přesně ono. Pálivá jídla obecně totiž zrychlují váš metabolismus a podporují spalování tuků. Chcete se dozvědět, jaké další potraviny nakopnou váš metabolismus a aktivně pomáhají spalovat tuky? Pak určitě doporučujeme přečíst se článek na e-vyziva.cz, kde vám poradí, jaké potraviny zrychlí váš metabolismus a pomáhají hubnout.

  Kotník před maratonem

Nenasycené tuky

Nenasycení tuky jsou zdravé tuky, které vám paradoxně pomáhají s hubnutím asi té neproblémovější partie – břicha. Nenasycené tuky najdete většinou v ořechách, avokádu nebo olivách. Opět tyto potraviny nemusíte konzumovat samotně, ale olivy můžete použít do Šopského salátu a z avokáda vytvořit skvělé a zdravé Quacamole, které vám může nahradit například brambůrky při sledování televize. Ovšem, s naprosto opačným účinkem. Jako bonus vaše tělo přijme také nějaké ty vitamíny a pročistí se díky antioxidačním účinkům těchto potravin.

Zelené čaje

Další skvělý antioxidant a nabuzovač, díky kterému bude vaše tělo spalovat rychleji. Zelené čaje obsahují sloučeninu zvanou ECGC, která přímo podporuje právě lepší spalování tuků.

 

Bílkoviny

Konzumujte dostatek bílkovin v každém jídle? Nejen, že tím podporujete svalový růst a metabolismus, ale bílkoviny také udrží déle energetickou hodnotu ve vašem těle a váš organismus tak netrpí, ani když se snažíte hubnout. Vhodnými potravinami jsou ryby – pstruh, losos, tuňák. Dále také dietní maso jako je krutí, nebo králičí.

Kvalitní bílkoviny najdete ale také v tvarohu, vejcích nebo řeckém jogurtu.

  Zdravý životní styl

 Vláknina

Vláknina má tu skvělou vlastnost, že váš žaludek zasytí na dlouho dobu, protože potřebuje delší čas na strávení. Díky tomu hubnete. Je navíc zdraví prospěšná, protože čistí vaše střeva a může tak předcházet vážnějším nemocem. Jezte tedy hodně luštěnin, ovesných kaší nebo třeba ovoce, jako jsou banány, jablka a hrušky.

To byl jen krátký přehled osvědčených potravin. Pokud se chcete o hubnutí, a obecně o zdravé výživě dozvědět více, určitě navštivte také specializovaný web na zdravou a sportovní výživu e-vyziva.cz.

 

You may also like

Leave a Comment