Home Business I pracovní oděvy musí být bezpečné

I pracovní oděvy musí být bezpečné

by redakce

Součástí pracovního oděvu musí být ochranné pracovní oděvy, reflexní oděvy a rovněž kvalitní pracovní obuv a rukavice. Vybrat vhodné oblečení není jednoduché, každý zaměstnavatel se však musí postarat o bezpečnost svých zaměstnanců a vhodný pracovní oděv tomu nemalou měrou přispívá. V případě, že vedoucí zaměstnanci nedodávají svým zaměstnancům správné ochranné prostředky a oděvy, mohou se těšit na nemalou pokutu od inspektorátu práce.

V nabídce pracovních oděvů můžete vybírat ochranné pracovní oděvy podle toho, jakou pozici zaměstnanec zastává. Pro práci ve skladu jsou vhodné například pracovní rukavice, obuv s ocelovou špičkou, která chrání nohu. Reflexní vesty musí splňovat normu EN 471, musí mít vysokou viditelnost. V případě, že zaměstnanec pracuje například s pilou, pak je nutné mu opatřit protipořezové kalhoty, výstražný oděv, helmu, ochranné brýle a zateplené věci pro práci v zimě. Čím kvalitnější oděvy jsou, tím vyšší poskytnou ochranu vašim zaměstnancům. Vybírejte tedy oděvy ve vhodném poměru kvalita/cena, podle profese a vašich požadavků na ochranu zaměstnanců.

více v článku...

  Jak hledám práci

Pracovní oděvy jsou nezbytností

Chcete-li mít jistotu, že jste zakoupili skutečně kvalitní pracovní oděvy, pak rozhodně využívejte služeb firem, které mají potřebné certifikáty a oděvy splňují přísné bezpečnostní i hygienické normy. Jiné oděvy je potřeba zakoupit do lékárenského průmyslu a jiné například do dílny automechanikům.

Zaměstnanci ani zaměstnavatelé nesmí pracovní oděvy vůbec podcenit. V případě, že zaměstnavatel oděvy zdarma neposkytne nebo nedbá na bezpečnost svých zaměstnanců, kteří oděvy odmítnou nosit, pak jim hrozí pokuta až 2 miliony. Ochranné oděvy je nutné udržovat v řádném stavu a v případě nutnosti je musí zaměstnavatel vyměnit za nové.

Mezi ochranné pomůcky patří také chrániče sluchu, helmy, ochranné brýle, bezpečnostní lana pro práci ve výškách, postroje, ochranné roušky, respirátory a mnoho dalších doplňků.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích 

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

You may also like

Leave a Comment