Jachting v Chorvatsku

Jachting v Chorvatsku

Kdo by si nepřál strávit jedno léto na lodi s těmi nejbližšími na volném moři? Je to zkrátka úžasné dobrodružství. Dokonce i my Češi máme v našem okolí mnoho možností pro tento úžasný rekreační sport. Chcete-li s jachtingem začít, nesmíte se bát. Až po absolvování první delší plavby poznáte, zda se tato aktivita stane vaším životním stylem nebo naopak už nikdy nevyplujete.

Oblíbené revíry

Díky naší poloze jsme nuceni za mořským dobrodružstvím vycestovat. Nicméně máme kolem sebe mnoho jachtařských revírů. Patří mezi ně Itálie, Slovinsko a samozřejmě také Chorvatsko. To nabízí pravděpodobně ty vůbec nejlepší podmínky – nádherná středomořská flóra, bezpečné mariny chránícími před větry ale především průzračnou modrou vodu a pobřeží tisíce ostrovů. Navíc do riviéry můžete cestovat pohodlně autem za několik hodin.

Pula

Ve známém městě Pula najdeme nejenom vlivy byzantské, románské a rakousko-uherské architektury ale také přístavy. Ty jsou ideální jako výchozí bod pro dosažení oblíbených jachtařských revírů v Kvarnerského zálivu. Do něho patří ostrovy jako Krk, Pag, Cres, Lošinj a Rab. Dále odsud lze vyplout také do Kornati, která nabízí až 89 ostrovů a ostrůvku.

Zadar

Zadar je hlavní město severní Dalmácie. Z místních přístavů se dostanete nejlépe k ostrovům Karnati a souostroví Pašman, Ugljan, Dugi Otok a Iz. Nedaleko Zadaru se nachází chráněná zátoka mariny Dalmacia, jež je jednou z největších v Chorvatsku.

Primošten

Na jejím území se nachází často navštěvovanou marinou Kremik, jež leží v malebné zátoce Peleš. Obklopená je malebnými stoletými vinicemi. Naleznete zde velký komfort, mnoho obchodů a krásnou zátoku k plavání. Skvělé místo na vyplutí do historického Trogiru nebo Splitu.

Pro více informací o cestovním pojištění naleznete zde https://ergo.cz.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login