Jak jsem vybírala gril

Jak jsem vybírala gril

Každý rok, když nastane to správné teplé počasí na grilování, si začnu nadávat, že jsem si ještě nepořídila nový gril. Ne že bych nechtěla, to máte ale těžké, vybírat si gril není jen tak.

Gril pro vás

Než jsem si začala konečně vybírat, musela jsem si promyslet, zda chci gril na plyn nebo na uhlí. Volba mezi plynovým grilem a grilem na dřevěné uhlí je spíš takovou volbou životního stylu. A jelikož jsem žena, tak si radši vyberu gril, který lehko použiji a zas lehko umyji a uklidím, než strávit hodinu čistěním grilu od uhlíků. Ale byli ve mně i myšlenky, že nejlepší je skutečné dřevo – tedy dřevěné uhlí, protože hoří tepleji a dalo by se říct, že lépe voní, dá se s ním grilovat pomalu, ale taky ostře přímo na plamenech. Nakonec jsem se stejně rozhodla pro ten plynový.

Další stupeň výběru je výběr velikosti a síly grilu. Velikost grilu je určena množstvím varné plochy, které gril poskytuje. Gril se dvěma nebo více hořáky, bude určitě větší než gril s jedním hořákem. Je teda dobré si nejprve vyjasnit, jaký gril chcete a kolik místa na gril máte. Pokud budete gril používat na velkých oslavách, zcela jistě budete potřebovat větší varnou plochu na přípravu hodně jídla na jednou. Také záleží na tom, co budete převážně grilovat. Jinak totiž budete grilovat zeleninu a jinak steaky, proto je třeba pořádně prozkoumat nabídku a typy.

 

Vzhledem k zastoupení jednotlivých značek u nás, jsem se nemohla rozhodnout. Jak už jsem psala předtím prohlížela jsem celou nekonečnou nabídku krbů. Ceny jsou docela příjemné, chcete- li jen malý přenosný gril vejdete se i do 5-7 tisíc. Naopak chcete-li větší gril ceny stoupnout na 40 tisíc a více, což je stále velmi výhodná koupě.

Po té co jsem si nabídku prohlédla, jsem se rozhodla zajet si do prodejny , abych si mohla prohlédnout kompletní nabídku a s příslušenstvím, kterou právě mají na skladě. Taky jsem chtěla vidět, jak gril doopravdy vypadá a nevidět ho jen na obrázku, což v prodejně není problém.

Kamenné prodejny s grily a nejvyšší certifikací jsou v České republice zastoupeny. Vydala jsem se tedy do obchodu, abych si konečně zakoupila svůj vysněný gril.

 

Prodejna je opravdu obrovská a myslím si, že by si vybral snad každý. Díky velmi ochotnému personálu, který byl odborně vyškolený aby vám mohl pomoci vybrat gril, jsem během chvíle věděla, který z těch všech různorodých typů grilů je pro mě ten pravý.

Když mi bylo řečeno, že prodejna zajišťuje rozvoz po celé České republice, a dokonce ,pokud si koupíte složitější gril, vám ho doma technici smontují, neváhala jsem a gril zakoupila. Teď už se jen těším na teplejší měsíce, kdy budu moci uspořádat oslavu a pořádně gril vyzkoušet.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login