Jak snížit důsledky alergie?

Dnes je k dispozici mnoho účinných a bezpečných léků, které nás ubrání před akutními příznaky alergie a jsou vhodné i pro dlouhodobou preventivní léčbu. Ale nejdůležitější je pečovat o prostředí, ve kterém se pohybujeme. Až 85% svého času trávíme v uzavřených prostorách, dopřejme si alespoň doma čistý vzduch, a to díky čističce vzduchu.

50

Každý alergik by ve svém životě měl dodržovat určitá pravidla, stejně jako řidič v silničním provozu. Co to znamená? Pokud to jde, vyhýbat se kontaktu s agresivními alergeny (volba povolání, pohyb v přírodě, domácí zvířata v domácnosti, kouření…).

Proti vzniku alergie by se mělo začít bojovat již v těhotenství. Těhotná žena by se neměla zbytečně vystavovat agresivním alergenům. Už od 22. týdne těhotenství může být plod přecitlivělý a může se tak ,,nastartovat” alergie u plodu. V dnešní době jsou k dispozici i vakcíny, díky nim je šance na účinnou léčbu.

Věděli jste, že určitým typem alergie trpí až každý 4. občan? Z toho je polovina mladších 19 let. Počet alergiků se za posledních 30 let zdvojnásobil.

Už jsme zmínili, že v místnostech trávíme až 85% svého času, ale zrovna zde je vzduch až 5x více znečištěný než venkovní vzduch. To nemluvíme navíc o městech, kde je vzduch dlouhodobě špatný.Čistička vzduchu je řešení, jak mít alespoň doma čistý vzduch.

Jak vybrat správnou čističku vzduchu?

Není to jednoduché, my jsme pro vás vybrali čističku vzduchu Cleanaer, která má oproti ostatním čističkám vzduchu hned několik výhod.

Čistí vzduch v celé místnosti, ne jen v bezprostřední blízkosti. Navíc funguje i při otevřených oknech. Další nesmírnou výhodou je, že nevytváří žádný ozón. Čistička vzduchu Cleanaer nenatahuje vzduch do zařízení, ale odstraňuje problém úpravou ve vzduchu. Umí zničit až 99,9% viru typu A H1N1 (tolik v poslední době diskutovaná prasečí chřipka), odstraňuje bakterie. Navíc působí i jako osvěžovač vzduchu, je napájena dvěma bateriemi typu AA, má zcela tichý chod a její velikost je pouhých 23cm včetně držáku na stěnu a to umí vyčistit vzduch až v 150m3.

Na jakém principu pracuje čistička vzduchu Cleanaer?

Cleanaer pracuje na základě elektrostatického principu. Pročistí prostor místnosti tím, že uvolňuje v 3 minutových intervalech do ovzduší miliony kapalných iontů. Tyto ionty poté cirkulují ve vzduchu a přitahují nečistoty ze vzduchu, navazují je na sebe, ty se poté zachytávají na plochách a tím se stávají neaktivními. Tímto se zamezuje i výskytu nových částic, např. i při kýchnutí. Testy prokázaly, že když se zachytí nežádoucí částice, drží se při zemi a necirkulují.

Co vše tedy čistička vzduchu Cleanaer umí?

  • odstraňuje pachy (domácí zvířata, kouř, pachy z vaření…)
  • odstraňuje alergeny (snižuje množství prachu ve vzduchu, pomáhá při astmatu, senné rýmě…)
  • odstraňuje bakterie a viry
Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login