Jak vám může 7 vteřin změnit život? 7 nejdražších vteřin Joela Ifergana

Exkluzivně vám přinášíme příběh Joela Ifergana  z Kanady o tom, jak přišel za 7 vteřin o neuvěřitelných 13 500 000 dolarů. Že to není možné? Bohužel ano. Tato pro Joela Ifergana smutná událost se stala 23. května 2008 v Kanadě.

lottoland

Joel Ifergan osudového dne, 23. května 2008 vsadil na poslední chvíli loterii. Bylo přesně 20:59 hodin, když přišel Joel do samoobsluhy a na poslední chvíli si zakoupil dva tikety na páteční slosování kanadské loterie Super 7. Sázky se mohly uzavírat do 21 hodiny. Joel věděl, že má málo času, proto se prodavače zeptal, zda celý proces mohou stihnout. Prodavač k jeho smůle odpověděl, že ano. To ale ještě Joel netušil, že stroj na tisk tiketů je v této prodejně poměrně zastaralý a celý proces tisku trval déle, než v tu chvíli potřeboval. Na tiketu měl zaškrtnuta všechna čísla, která ten večer padla.

Co se tedy ale stalo, že i přesto, že Joel Ifergan měl v ruce vítězný tiket, nevyhrál?

Shrňme si to tedy. Joel si 23. května 2008 v 21:59 hodin zakoupil dva tikety na páteční slosování. Na jednom tiketu byla zaškrtnuta všechna výherní čísla, výhra činila 13 500 00 dolarů, a přesto nevyhrál.

A důvod? 

Podle systému Loto-Québec byla transakce zapsána přesně ve 20:59:47.  Zatímco první vytisknutý tiket byl zařazen do pátečního slosování. Ten druhý, který byl vytisknut přesně ve 21:00:07 byl zařazen do slosování příštího týdne. Druhý tiket obsahoval všechna výherní čísla toho večera. Sedm vteřin, které budou zřejmě Joela strašit do konce života.

Joel Ifergan poskytl Lottolandu exkluzivní rozhovor

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, že jste vlastně nevyhrál?

“Musel jsem se smát, jinak bych z toho brečel,” řekl Joel Ifergan.  Pak následovaly 7 let trvající soudní spory o to, kde je v tomto případě vlastně pravda. Soudy se nakonec postavily za loterijní společnost a Jeol definitivně ztratil šanci na výhru. Jak sám říká, po vyhlášení rozsudku se rozhodl jít dál a už se tímto zklamáním netrápit. Na závěr k otázkám ohledně prohraného soudního sporu Joel ještě dodal: “bez podpory své ženy a dětí, bych to určitě nevydržel a regulérně bych se zbláznil”.

Vladimír Vlach

Na otázku, jak by mu výhra změnila život odpověděl:

“Život by mi to změnilo přímo drasticky. Splatil bych účty a nějaké peníze bych si dal stranou na důchod. “ Luxusní způsob života, kterému většina výherců rychle přijde na chuť, by prý  sám ale nechtěl. “Zůstal bych v práci, podělil své děti a 10 procent z výhry bych dal na charitu, tak jsem si to slíbil,” řekl Joel.

Verdiktem soudu pro Joela nastaly další problémy. Musel zaplatit soudní poplatky, které dělaly 250 000 dolarů. Joel byl ale celou tu dobu přesvědčen o tom, že spravedlnost je na jeho straně, proto se soudu nebál a tuto možnost si nepřipoštěl. Lonttoland, který s Joelem udělat i tuto exkluzivní zpověď o tom, jak vám 7 vteřin může změnit život se rozhodl ho v této situaci finančně podpořit ve fondu, který kvůli pokrytí soudních nákladů zřídila jeho dcera.

Paradoxem je, že v každé jiné kanadské provincii by byl Joelův tiket zařazen do slosování na základě času podání a ne tisku.

Bohužel i takové případy se čas od času vyskytnou, i proto stále roste zájem o online hraní loterií. Neriskujte svou šanci na výhru, sázejte online s jednou z největších a nejstabilnějších společností, s Lottolandem.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login