Jak zbavit zahradu škůdců přírodním způsobem

Jak zbavit zahradu škůdců přírodním způsobem

Sázíte na zahradě květiny, zeleninu a další rostliny? Určitě z nich chcete mít radost a nejste rádi, když vám je napadne hmyz. Zbavte se škůdců přírodním způsobem a vyzkoušejte ověřené metody a přípravky, které vás nebudou téměř nic stát a navíc vám pomohou.

Zbavte se mšic

Nejvíce proti mšicím funguje kopřiva a rebarbora. Kopřiva obsahuje kyselinu křemičitou, která vám zaručí, že se mšice už na rostlině neobjeví. Stačí natrhat zhruba půl kila čerstvých kopřiv anebo použít 100 g sušených kopřiv, zalít studenou vodou a nechat dva dny louhovat. Napadenou rostlinu pak polijte nebo jednou postříkejte roztokem a mšice budou brzy pryč. To stejné můžete udělat s rebarborou, které však stačí 250 g a zalít jen dvěma litry horké vody, louhovat můžete jen 20 minut. Rostliny rebarborou ošetřujte tři dny a poté jsou mšice pryč.

Tip i proti houbám a plísním

Proti mšicím na zahradě funguje i saturejka. Dokonce ji můžete nasadit i k zelenině, například tam, kde pěstujete fazole a hrášek. Stejně vám pomůže i aksamitník zelený, který zasadíte tam, kde se chcete vyhnout mšicím a také houbám a plísním. Proti nim pomáhá také přeslička. Namočte kilo čerstvé přesličky do deseti litrů vody a nechte louhovat den.

Nenechte se trápit sviluškami

Dalším nepříjemným škůdcem, který dokáže pěkně potrápit vaše rostliny, jsou svilušky. Ty nemají rádi aroma heřmánku. Stačí tedy 20 lžic čerstvého nebo sušeného heřmánku zalít zhruba 2 litry horké vody. Nechte půl dne louhovat, sceďte a vzniklý heřmánkový výluh můžete zředit vodou v poměru 1:5. Poté listy rostlin, které jsou napadeny sviluškami, omývejte každé dva dny, po dobu dvou týdnů. Stejně můžete použít i výluh z cibulových slupek.

Proti mandelinkám

Pěstujete na zahradě brambory a nebaví vás neustále sbírat mandelinky? Vyzkoušejte pelyněk. Připravte si z něj opět výluh nebo jej vysaďte mezi brambory a uvidíte, že se mandelinky bramborám vyhnou. Proti škůdcům, kteří útočí na rajčata, papriky a okurky zkuste bazalku, kterou také vysázíte do záhonu.

Jak na mravence

Mnohé z nás trápí také mravenci. Vyzkoušet v boji proti nim můžete kávu, která mravence zaručeně odpudí. Podél cestiček pak můžete použít i citrónovou šťávu a skvěle funguje i ekologické hnojivo, jako třeba popel. Použít můžete popel vzniklý pálením briket a pelet, které v sobě nemají žádné chemické pojiva a příměsi.

Tip proti mouchám

Vyzkoušet můžete také ověřenou radu, jak se zbavit much, ať už velkých nebo těch malých, vinných, mušek. U grilování, stejně jako u přípravy a konzumace jídla celkově, jsou mouchy velmi nepříjemné. Postavte si hned vedle uskladněných dřevěných briket květináč nebo misku s hřebíčkem a mouchy se k vám ani nepřiblíží.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login