Jak získat peníze z online aukcí?

Prodej věcí přes internet je snadný. Pokud se vynechají běžné obchody, tak jsou to především online bazary a aukční portály, kde se střetává největší množství nabídek z českého a slovenského trhu. V dnešní době už to není pouze občasný prodej, ale mnoho lidí si dělá z prodeje věci na internetu téměř živnost.

Online aukce
Online aukce

Výdělek s rizikem z online aukce

Pokud prodáváme zboží, tak je potřeba mít živnostenský list a vést si účetnictví. Existencí bazarů a online aukcí vznikla klička, které využívá každý den stále více lidí. Jedná se o prodej. České úřady o tomto postupu ovšem moc dobře vědí a takové praktiky jsou důkladně kontrolovány.

Práce nebo živnost se obvykle definuje jako soustavně vykonávaná činnost za účelem dosažení zisku. Stejně tak se ovšem bere i prodej v bazarech a na aukčních portálech. Pokud je někdo evidován na úřadu práce jako nezaměstnaný a soustavným výdělkem si zajišťuje zisk, tak mu hrozí i velké sankce.

Online aukce

Pro úřady není taková kontrola nic složitého. Každý prodejce má u portálu vedenou svoji adresu a jméno, podle kterého mohou úřady kontrolovat ty samé údaje ve své databázi. Pokud zjistí, že se jedná o pravidelné obohacování, tak je pravděpodobný postih. Kontroly jsou sice pravidelné, ale mnoho uživatelů si s nimi hlavu neláme a riskuje tak, že mohou mít v budoucnu potíže.

Pro uživatele takového při výdělku může být řešením rozmístění nabídek na více portálů, ale riziko je tu vždy. Internetové bazary jsou často využívány i samotnými majiteli e-hopů, kteří na ně rádi umísťují své produkty, především na největší inzertní portály. Díky tomu lze rozšířit pokrytí svých produktů. Takovýmto způsobem soustavně prodávané věci nevadí, jelikož je obchodník obvykle prodává na fakturu. Ostatní by měli zvážit, jestli se jim takové riskování vyplatí.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login