Home Bydlení Jaké jsou rozdíly mezi ping pongem a stolním tenisem?

Jaké jsou rozdíly mezi ping pongem a stolním tenisem?

by Press Media

Ping pong je v podstatě stolní tenis. Myslí si to drtivá většina lidí a často mylně zaměňují jednotlivé sporty. Mají stejný princip, dvě pálky, stůl, síťku a taky podobné pravidla. Je tedy velmi jednoduché tyto sporty prohodit. Zarytí fandové vás však rychle poučí, že stolní tenis není ping pong a naopak. A tak to platí již několik let. Jaké jsou tedy ty rozdíly?

Sporty se vyvíjejí a mění

Z nenápadného sportu, který byl hrán v 19. století převážně v salonech a s pomocí knihy namísto pálky se vyvinul uznávaný sport, který je oblíbený v mnoha zemích světa. Má svou mezinárodní soutěž, objevuje se také na olympijských hrách. Ale o jaký jde vlastně sport? Stolní tenis? Ping pong?

V poslední době se stává oblíbenější ping pong. Na rozdíl od stolního tenisu se hraje s pálkou, která má speciální potah. Ten disponuje vlastnostmi smirkového papíru. Díky tomu se mění také styl hry. Zatímco ve stolním tenisu jdou různé kličky, ping pongová pálka už si s nimi bohužel neporadí. Trenéři se tedy shodují, že kvalitní hráč stolního tenisu může v ping pongu mít velké problémy i s poněkud slabším protějškem.

  Dětské postele - trendy v roce 2015

Dvě odlišné hry

I když laikovi mohou obě hry připadat stejné, hráči se shodují, že je to úplně jiná hra než stolní tenis. Hraje se sice s míčkem a podobnost venkovních pinpongových stolů s venkovními stoly na stolní tenis je takřka stejná, přeci jen jde o dvě odlišné hry.. Slovní spojení ping pong se objevilo v USA i ve Spojeném království. Federace, které v té době vznikaly tak využívaly název stolní tenis.

Ať už je tomu tak či tak, oba sporty se mohou hrát uvnitř díky stolům na stolní tenis a i venku, se stoly venkovními. Pokud je nehrajete na profesionální úrovni, pak si u něj užijete spoustu zábavy. A o to přeci jde především!

You may also like

Leave a Comment