Home Finance Jakou půjčku si vzít, když je nutná rekonstrukce domu?

Jakou půjčku si vzít, když je nutná rekonstrukce domu?

by Press Media

Mnozí lidé se stěhují do starších domů, o nichž vědí, že budou potřebovat rekonstrukci. Je to především z toho důvodu, že je výhodná cena nemovitostí nebo že jsou výhodné nabídky koupě. Mnohdy za to může jenom rodina, která by neobydlený dům chtěla zbourat, proto se do něj raději nastěhujete a začnete žít samostatný život. Každý, kdo se přestěhuje do staršího domu, musí počítat s tím, že bude nutná rekonstrukce. Přes to zkrátka vlak nejede. Ani střecha nevydrží věčnost, stejně tak roury nebo okna domu. Většinou je to tak, že se rekonstrukce odkládá až na dobu neurčitou. V praxi to však znamená, že se rekonstrukce odkládá na dobu, kdy nám střecha nebude padat na hlavu a kdy okna nerozbije nepřízeň počasí. V takových chvílích je rekonstrukce už neodvratná. Ovšem kde na ni tak najednou vzít?

Jak jsme zmínili, většinou je to tak, že se rekonstrukce odkládá na dobu neurčitou. A jak jsme také zmínili, v praxi to je doba, kdy nám na hlavu padá omítka či střecha. Zkrátka vždy čekáme až do doby, kdy už není jiného kroku a když už nelze čekat. Jenže v takových chvílích si často uvědomíme, že nemáme našetřených dostatek peněz. Co v takové chvíli dělat?

více v článku...

  Nemáte peníze před Vánoci?! Nezoufejte

Je třeba si půjčit

V takových chvílích, kdy už je rekonstrukce skutečně nutná a kdy ji nelze odkládat, je nutné si půjčit v případě, že na vašem bankovním kontu neukrýváte potřebné desetitisíce korun. Otázkou však je, od koho si v takových chvílích půjčit.

Nejdříve rodina, poté nebankovní instituce

Vždy je lepší požádat rodinu o potřebný úvěr. Je to především z toho důvodu, že rodina si neúčtuje úroky a také nemá zájem o splacení půjčky ihned. Samozřejmě ne každý má na půjčení několik desítek tisíc korun, proto, abyste nedostali svou rodinu do nepříjemných finančních tísní, raději zvolte nebankovní instituci, která je proslulá svou rychlostí, a zažádejte o nebankovní půjčku.

Bankovní půjčky ani zdaleka nejsou tak rychlé jako půjčky nebankovní. V mnoha ohledech jsou nebankovní půjčky i výhodnější, tudíž rychlost není jediná výhoda.

You may also like

Leave a Comment