Karlovy Vary jsou dostupnější, než si myslíte

Slovenští novináři navštívili Bohemia-lázně v Karlových Varech

 

Blahodárné účinky Vřídla, ale i rozmanité procedury, jaké nabízejí zařízení Bohemia-lázní, a. s., Karlovy Vary, si na vlastní kůži vyzkoušeli i slovenští novináři, ktoří navštívili Karlovy Vary ve dnech 15. až 19. října 2015. Prohlídli si lázeňské kapacity i samotné město Karlovy Vary. Seznámili se s historii Becherovky v Muzeu Jana Bechera na místě bývalé továrny a poodhalili tajemství tohoto bylinného likéru. Podívali se také na Relikviář svatého Maura, druhou nejcennější památku v České republice, na zámku Bečov. Světově proslulé lázně slovenské žurnalisty okouzlili a přinesou o nich informace pro své čtenáře, posluchače i diváky.

 

O Karlových Varech se někdy říká, že jsou drahé, daleko a plné Rusů. Často to však jsou jenom stereotypy. Rusové tvoří například v Bohemia-lázních v současnosti cca jednu třetinu. Jiří Sluka, ředitel Bohemia-lázní, a. s., Karlovy Vary, o tom říká: „V současnosti ruská klientela netvoří ani zdaleka početnou většinu. Loni jich k nám přijelo 4613 osob z celkového počtu 11 027, ale zaznamenali jsme pokles této klientely v důsledku poklesu kurzu rublu a dopadu událostí kolem východní. Pokles Rusů pokračoval i v prvním pololetí letošního roku, kdy jsme zaznamenali menší zvýšení počtu českých klientů, což však nenahradí výpadek ruských. Stojíme však o všechny klienty – jak o domácí, tak i zahraniční návštěvníky. České lázně v současnosti zažívají oživení po chudých letech, které byly ovlivněny do značné míry restriktivní vyhláškou indikačního seznamu, ale na počtech v Karlových Varech se to neprojevilo. Za posledních 15 let zde netvořila česká klientela většinu. Bohužel, Češi mají zafixováno, že Karlovy Vary jsou jen pro rusky mluvící klienty.“

 

Dodává, že i když mají Bohemia-lázně poměrně hodně českých klientů ve srovnání s jinými lázeňskými domy v Karlových Varech, není to ani zdaleka tolik, jako by si přáli. „Máme uzavřeny, jako jedny z mála v Karlových Varech, smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Zájemcům stačí se hlásit v zdravotních pojišťovnách k pobytům u nás. My se již o nich postaráme. Bez ohledu na finanční situaci poskytujeme stejně kvalitně procedury všem našim klientům. Každý si u nás najde cenově přiměřenou úroveň ubytování. V ceně léčebného pobytu pro samoplátce jsou již zahrnuty všechny potřebné procedury. Pacienti, který jsou vysláni zdravotními pojišťovnami, neplatí už nic, nebo se podílejí pouze na nákladech na část ubytovaní a stravu. Léčebné lázeňské pobyty jsou hrazeny s programem rehabilitačním, rekondičním po onkologických onemocněních a diabetologickým. Zajištěna je 24 hodinová lékařská pohotovost, což je málokde samozřejmostí,“ konstatoval J. Sluka.

 

Dále poukázal i na to, že Bohemia-lázně mají zájem také o slovenskou klientelu, která jezdí zatím do Karlových Varů méně. Slováci si mohou podle legislativy Evropské unie požádat svou zdravotní pojišťovnu i o proplacení pobytu v ČR. Učinit tak však musí předem. Pojišťovna jim uhradí náklady pouze do výše nákladů jako v slovenských lázních. Bez administrativních komplikací mají pobyty samoplátci. V Karlových Varech klienti můžou absolvovat i regenerační či wellness pobyty, které nejsou jen pro nemocné.

 

„Druhým stereotypem je, že Karlovy Vary jsou drahé, což však není pravda. Klienti si mohou v zařízeních společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, dopřát světoznámé lázně za přijatelné ceny. Nabízíme lázeňské pobyty v různých cenových kategoriích. Ubytování i s procedurami zde najdou již od 1250 Kč na den. Každoročně mohou využít také výjimečnou nabídku mimosezónních cen. Na výběr mají nyní například Medical Wellness Energy. Je to pobyt s procedurami a plnou penzí v ceně od 7500 Kč osobu a pobyt. Dále 3 nebo 4denní pobyt s polopenzí a procedurami Relaxace a regenerace, v ceně 2770 Kč osoba / pobyt, Odpočinek pro všechny generace na 7 nebo 14 dnů s plnou penzí a 10 procedurami na týden v ceně 1250 Kč osoba / den. V nabídce je i pobyt Vitalita 60 +, 8 denní s plnou penzí nebo polopenzí a 14 procedurami v ceně již od 6650 Kč osoba / pobyt,“ vyjmenoval J. Sluka.

 

Velká vzdálenost z Moravy, nebo ze Slovenska je třetím stereotypem a je pouze relativní. Na internetu si můžete koupit jízdenky v předstihu a tím ušetřit peníze. Jízdné je přijatelné také pro všechny typy důchodců, pro které platí ještě i slevy. V Karlových Varech můžete být autem z Bratislavy za 4 hod. 45 min. (autobusy 6 hod. 45 min.), z Ostravy za 5 hod. 13 min. a z Brna již za 3 hod. 30 min. Autobusy Eurobus a Student Agency vás do Karlových Varů dostanou z Brna s přestupem v Praze za 5 hodin a 10 minut, autobusy Gumdrop bus jsou ještě rychlejší a cesta trvá 5 hodin. Do Varů jezdí z Brna také vlaky Českých drah a cesta trvá 6 hod. 5 min. Zájemci o návštěvu Karlových Varů z Ostravy, mají nejrychlejší cestu vlakem Regiojet s přestupem v Praze na vlak Českých drah (ČD) 7 hod. 6 min, kombinaci vlaků Leo Express a ČD to trvá 6 hod. 56 min. Vlakem ČD bez přestupu 8 hod. 27 min. Jednosměrný lístek kombinací vlaků Leo express a ČD Ostrava-Karlovy Vary v běžné třídě se dá sehnat v předstihu na internetu za cenu od cca 558 Kč (20,50 eur). Karlovy Vary-Brno od cca 370 Kč autobusy společnosti Student Agency, vlaky Českých drah cca 550 Kč.

 

Karlovy Vary jsou město, které nabízí velké množství kulturních akcí. Za nejznámější lze považovat světově proslulý filmový festival, který má ve Varech už svou tradici. Na podzim v listopadu  se zde koná 50. jubilejní MEZINÁRODNÍ pěvecká soutěž Antonína Dvořáka 12. – 20. 11. 2015 (http://www.singingcompetition.eu/index.php/kalendar). Karlovy Vary kromě toho potěší také milovníky umění, kteří mohou navštívit stále výstavy v Galerii umění nebo v Becherově vile, za zmínku stojí také muzeum Becherovky, Muzeum voskových figurín, sklárny Moser a výlety do krásného okolí (https://www.karlovyvary.cz/cs/kalendar-akci).

 

Další informace jsou na: http://prwebs.cz/

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login