Kávové kapsle, díky kterým je každý šálek kávy stejně lahodný

Kávové kapsle
Kávové kapsle

Opravdoví gurmáni a milovníci kávy často kávové kapsle odsuzují, vadí jim totiž, že na první pohled popírají přípravu nápoje z čerstvě namletých kávových zrn. Není to ale úplně pravda – kávové kapsle mají oproti dalším způsobům přípravy kávy mnoho výhod. Moderní kávovary navíc umí z kapslí připravit stejně dobrou kávu, na které si pochutnáme v kavárnách.

Výhody kávových kapslí

Kávové kapsle jsou výbornou variantou přípravy kávy zejména pro ty, kteří chtějí mít přehled o přesné ceně za jeden šálek a preferují jednoduchou přípravu nápoje bez složitého odměřování porcí. Mimo to tkví velké pozitivum i ve zmíněné čerstvosti. Sice nedochází k ideálnímu případu, kdy bychom okamžitě spotřebovávali čerstvě namletou kávu, situace se tomu ale dosti podobá. Při výrobě kapslí je totiž pomletá káva ihned umísťována do kapsle a izolována, její aroma nám tedy rozhodně nikam neuteče. V kuchyňské skřínce nám kapsle vydrží i několik měsíců a káva bude po jejich otevření stále stejně „čerstvá“ a chutná.

Kávovary na kapsle

Kávovary na kapsle lze přehledně rozdělit do tří kategorií. Do první z nich můžeme zahrnout kávovary, pomocí nichž připravíme pouze espresso a lungo, bez možnosti vaření mléčných variací. Do druhé skupiny patří tzv. multi drinky, tedy kávovary, ke kterým jsou k mání i speciální kapsle na čaj, horkou čokoládu, kakao či sušené mléko – to abychom si mohli dopřát i latte či cappuccino. Třetí – nejvybavenější a zároveň nejdražší – kategorií jsou plně automatické kapslové kávovary, které se pyšní i napěňovačem mléka.

gobelets

První dvě z uvedených kategorií kapslových kávovarů mají velký plus jak za jednoduchost přípravy, tak za opravdu snadnou údržbu. Třetí skupina je naopak vhodná pro všechny kávové gurmány, které si svůj šálek kávy neumějí představit bez pěny z čerstvého mléka.

Celkově tkví výhoda kávovarů na kávové kapsle zejména v konstantní kvalitě kávy. Na rozdíl od pákových kávovarů není třeba složitě odměřovat porce, které jsou již připraveny v kapsli a my tak nemusíme váhat nad tím, zda se nám příprava kávy opravdu povedla.

 

Press Expres na Facebooku

One Response to "Kávové kapsle, díky kterým je každý šálek kávy stejně lahodný"

  1. Pingback: Office coffee – proč si v práci dopřát kávu | Tiskové Zprávy

You must be logged in to post a comment Login