Krásná a praktická zahrada? Ta se zahradním krbem!

Toužíte mít krásnou a také prakticky vybavenou zahradu? Pak svou pozornost zaměřte na zahradní krby nabízející několik způsobů úpravy potravin a navíc jsou to krásné stavby, na které je radost pohledět!

full_main_picture_zkKombi.jpg_big

Ohniště na zahradě má velice důležitou společenskou úlohu, je to místo, kde rádi posedíte se svou rodinou, ale také přáteli a sousedy. Je možné mít ohniště samostatně, nebo jako součást venkovní kuchyně, což je aktuálně velice trendy.

Grilování, opékání, uzení

S teplým počasím roste i chuť na grilované pokrmy! Připravte se na nejoblíbenější sezónu tak, že si pořídíte zahradní krb! Možná se ptáte, proč zahradní krb, jsou snad grily nedostačující? Máte-li rádi grilování gril je potřebný, ovšem se zahradním krbem možnost grilování neztrácíte a naopak získáte ještě další možnosti úpravy jídel.

Zahradní krby nejsou jen okrasou pozemku, jde o víceúčelovou zahradní stavbu, díky které si můžete ugrilovat oblíbený ‘’flák’’ masa a zeleninu, ale možností je více! Oceníte otevřený oheň pro klasické opékání nebo pec na chléb a koláče, také je možno v krbu uvařit oběd! A k tomu všemu se vám v komíně mohou udit klobásky, maso či ryba.

Víceúčelové grilovací krby jsou vyrobené z vápenopískových cihel, odolných vůči popraskání v důsledku žáru, mrazu nebo povětrnostních vlivů. Velikou výhodou cihel je, že je jednoduše složíte jako stavebnici bez použití spojovacího materiálu, tedy žádné lepidlo nebo malta!

Na zahradní krb si rychle zvyknete!

K topení v krbu se používá dřevo, nejlépe to tvrdé, zbavené kůry. Na grilovacím krbu je skvělé to, že jakmile ho jednou na rovný, zpevněný základ postavíte, už vždy bude připraven ke grilování, uzení i opékání. Žádné složité vynášení grilu nebo montování roštu nad ohniště.

Výhodou je také snadná údržba, kde je třeba, stejně jako u klasického grilu, čistit grilovací rošt a odstraňovat popel. Zahradní krb je možno postavit, kde budete chtít ke své pergole, venkovní kuchyni nebo k zahradnímu altánku.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login