Krédo nově vzniklé Nadace DRFG zní: Všechno začíná setkáním

Krédo nově vzniklé Nadace DRFG zní: Všechno začíná setkáním

A tohoto motta se v dobré víře snaží David Macek, výkonný ředitel a zakladatel Nadace DRFG, držet. Již od počátku svého působení se investiční společnost DRFG Davida Rusňáka snaží vypomáhat v zajímavých projektech a  v nejrůznějších sférách. Zejména jde o sponzoring u sociálních, kulturních a sportovních projektů. Jelikož velká skupina projektů byla značně různorodá, po diskuzi se vedení rozhodlo všechny podporované aktivity sjednotit do unikátní a jednotné nadace. Díky tomuto kroku na jaře roku 2016 vznikla Nadace DRFG pod taktovkou výkonného ředitele Davida Macka.

David Macek si byl vědom, že ačkoliv investiční skupina DRFG primárně investuje do fondů a dluhopisů a aktivně pomáhá regionu v řadě oblastí, oproti jiným obdobným společnostem nemá ustálenou nadaci, které by se plně a maximálně věnovali a podporovali v různých směrech.

Ke zrodu a realizaci nadace významně přispělo setkání v zahraničí, obvzláště u projektu Expo Milano 2015, dále shledání s lidmi různé víry a kultury. Židy, muslimy, sudetskými Němci a uprchlíky. Ti všichni ovlivnili finální myšlenky a názory Davida Macka do kompaktního celku a dopomohli ke vzniku Nadace DRFG.

Od fondů a dluhopisů až po nadaci

Nadace DRFG byla nastavena tak, aby byla všestranná a transparentní. První akci, kterou chtěla Nadace DRFG spoznorovat byl festival Meeting Brno, na kterou byly zmíněny velmi zajímavé a atraktivní recenze o atmosféře z Brna, potažmo celé Moravy. Mimojiné se projekt zaměřil na finanční gramotnost teenegerů, převážně z neúplných rodin a dětských domovů. Na tento projekt začali zaměstnanci DRFG spontáně přispívat svými financemi, což na zakladatele nadace udělalo obrovský dojem.

Meeting Brno byl inspirován italským festivalem přátelství mezi národy s názvem Meeting Rimini, což je jedna z největších akcích svého druhu na světě, podporovaný např. tuniským nostitelem Nobelovy ceny míru  a dalších desítek mezinárodně předních osobností. Po realizaci Meeting Brno přišel další zajímavý project, a to Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí.

Díky těmto festivalům nadace navázala dlouhodobé přátelství s pořadateli New York Encounter a v dalších městech, např. v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu.

„Společně jsme mohli sledovat, jak Nadace DRFG nejenom splnila cíle v podobě rozradostněných dětí, ale také byla zapsána v European Venture Philanthropy Association, která sjednocuje významné a renomované nadace velkých korporátních společností,” vysvětluje David Macek.

Díky skvělé organizaci a propojení zkušeností z minulých projektů, Meeting Brno byl zařazen k příkladům naděje pro Evropu v krizi.

Dotace různorodých projektů

David Macek s plnou podporou Davida Rusňáka však nezapomíná i na jiné potřebné lokální projekty. DRFG Nadace sponzoruje např. domov  Horizont v Kyjově, který je speciálně určen pro osoby s těžkým fyzickým a mentálním postižením. Stejně handicapovaným lidem nadace pomáhá i v Praze a v Brně, v projektu Ruka pro život. Značná finanční pomoc každoročně putuje i do brněnského Klokánku či do Diecézní charitě Brno. Charita vydražila peníze také ze známých deštníků, které brňané mohli obdivovat na konci léta procházkou ulicí Česká.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login