Home Bydlení Kuchyňská baterie – jaký má vliv na kuchyňský design

Kuchyňská baterie – jaký má vliv na kuchyňský design

by redakce

Kuchyňská baterie je odjakživa typickou součástí našich domácností. Podobně jako dřez nebo sporák, ani baterie vám nemůže doma chybět. Ovšem v dnešní době, kdy jsou dobré praktické vlastnosti podobného kuchyňského vybavení samozřejmostí, alespoň tedy u kvalitních výrobců, je potřeba sledovat další kritérium. Tím je vzhled. Moderní kuchyně, jejichž funkce se od té ryze pracovní stále více posouvá k reprezentativní, vyžadují naprosté souznění všech prvků, baterii nevyjímaje. Pokud tedy chcete, abyste se za kuchyni nemuseli stydět, věnujte výběru vhodné baterie dostatek pozornosti. Není to těžké, chce to jen trochu času a pár základních znalostí, které vám rádi předáme.

Kuchyňská baterie a jejich materiály

To, co rozhoduje o tom, jak dobře baterie do kuchyně zapadne, je užitý materiál. Na trhu se běžně můžete setkat hned s několika druhy baterií, jež se liší právě tím, z čeho jsou vyrobené. Nejběžnější jsou baterie nerezové. Ty ve spojení s nerez dřezy zapadnou svou univerzalitou do každé kuchyně. Jejich chladná elegance, pokud ji spojíte s kamennou kuchyňskou linkou nebo s dvoubarevnou stylovou kuchyní, jistě vynikne. Na druhou stranu, přidat ke granitovému dřezu baterii s výraznými granitovými prvky, to taktéž nemusí být na škodu. Velmi podobné jsou pak baterie, kde je kombinován nerez a keramika. Pro zvláště náročné zákazníky jsou pak určeny luxusní pochromované nebo mosazné baterie, kterými můžete svou domácnost v očích návštěvníků ozvláštnit. Kromě toho pro každý materiál existuje hned několik typů a tvarů baterií, od klasických pákových až po pěkné kohoutkové s retro nádechem.

  Stoly z masivu vyrobené na míru

Jak vhodně propojit styl kuchyně a baterie

Podívali jste se někdy do katalogů, jak vypadají moderní kuchyně? Ačkoliv těch téměř ideálních je celá řada, jedno mají společné – naprosté souznění všech užitých prvků, využití co nejmenšího počtu materiálů a jedna nebo dvě hlavní barvy, jejichž odstíny dodržuje veškeré vybavení. Podobných zásad byste se měli držet i při nákupu dřezových baterií. Máte kuchyni z nerezu a dřeva? Pak pořiďte nerezovou baterii. Je vaše kuchyňská linka kamenná? Pak určitě neprohloupíte s granitovým dřezem a baterií ze stejného materiálu. A takto bychom mohli pokračovat, základní princip je ale jasný, ne? Vybírejte baterii podle jejích praktických vlastností, ale především tak, aby se do vaší domácnosti hodila. A dnešní kuchyňské baterie právě tohle umí, pokud tedy ty staré nezajímavé vyměníte, určitě neprohloupíte, naopak.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

You may also like

Leave a Comment