Home Auto Moto Kuriózní pravidla silničního provozu

Kuriózní pravidla silničního provozu

by Press Media

Možná si myslíte, že o řízení auta a silničním provozu víte vše? Ale určitě by vás ale nenapadlo, že v některých zemích se nesmí jezdit autem například na hřbitově, nebo řídit se zakrytýma očima. Podívejte se na další kuriozity z oblasti motorismu.

Alabamě je například zakázáno řídit se zakrytýma očima. Nejspíš s tímto druhem řízení mají zde zkušenost, a tak daný zákon ví, o čem mluví. V ostatních částech USA pak takovéto řízení poslepu není zakázáno, pouze je považováno za nebezpečné.

Dalším zajímavým pravidlem, které se vztahuje k autům, se týká Kalifornie. Zde se podle zákona nesmí na silnici spát. Také je zakázáno vyskakovat z auta, které jede vyšší rychlostí. Otázkou zůstává, kolikrát se běžný člověk pokusí vyskočit z auta nebo vyspat na silnici?

V Severní Karolíně pak platí zákaz jízdy autem na hřbitovech a v Nevadě rozhodně nesmíte na silnici s velbloudem. Ve Washingtonu pak nemusíte řešit ani technický stav vozidla, pořízení autoalarmu ani tankování, protože zde se nejspíš používají úplně jiné dopravní prostředky. Můžete zde totiž dostat pokutu za jízdu na škaredém koni.

Vtipné jsou i americké zákony, které se týkají parkování. Na Floridě byste neměli k parkovacím hodinám uvázat kozu, slona, ale ani aligátora pokud jste neuhradili parkovací poplatek. Pokud zaplatíte, je vše zcela v pořádku.

Dalším zákonem Kalifornie je zákaz řízení ženám, které automobil řídí jen v župánku. V Kentucky pak smí řídit ženy oblečené jen v plavkách, navíc u sebe v tomto případě mají mít střelnou zbraň na sebeobranu.

Zvláštní nařízení a zákony však nejsou jen výhradně americkou záležitostí. Spoustu nepochopitelných nařízení vás čeká i u nás v Evropě. Například v Německu tak nesmí na dálnici zastavit jiné auto než hasičské, policejní nebo sanitka. Tento zákaz platí i pro nouzové stání, když vám dojde palivo, potřebujete opravit řídící jednotku a jiné.

Na Kypru můžete dostat pokutu, pokud za jízdy pijete a jíte. Tento zákaz se vztahuje i na pití obyčejné vody. Zároveň zde nesmíte sundat ani jednu ruku z volantu.

Thief breaking into car with screwdriver in broad daylight

V Rusku můžete dostat pokutu za jízdu ve špinavém automobilu, a to jak vevnitř, tak zvenčí. Nehledě na okolní počasí, déšť, popřípadě místo, kterým projíždíte.  V Makedonii pak nesmí sedět v autě na přední sedačce nikdo pod vlivem alkoholu, a to ani jako spolujezdec.

Než vyjedete autem v Dánsku, tak jste povinni vždy zkontrolovat, zda se pod vozidlem neukrývá dítě. V ideálním případě také zkontrolujte autoklíč s imobilizérem, zda je správně nastavený a funguje tak, jak má a nehrozí vám tak další problémy při řízení vozidla.

 

  Autoodstrejdy je půjčovna aut přímo od majitelů

Setkali jste se s dalšími podivnými zákony a nařízeními? A co si o nich myslíte?

You may also like

Leave a Comment