Kutná Hora tančí s Michalem Záhorou

V pátek 26. srpna se do Kutné Hory začnou sjíždět lidé, kteří touží po zhlédnutí tanečního Diptychu zobrazujícího neustálý pohyb duše mezi nebem a peklem, jehož autorem je Michal Záhora. Akce se koná v rámci Kutnohorského léta 2016 v Kapli božího těla u Katedrály sv. Barbory.

Diptych v
Diptych v Kapli božího těla u Katedrály sv. Barbory

Večerní potěšení tancem

V devět hodin večer, a také v repríze o půl jedenácté zahájí taneční uskupení NANOHACH, tvořené z absolventů konzervatoře Duncan centre, svoje představení, během kterého se dokonale sehraje se světly i stíny a procítěně zatančí choreografii Michala Záhory, který byl v loňském roce za toto představení nominován na cenu Thalie.

Taneční představení Diptych má nádech baletu a uskuteční se za hudebního doprovodu, jehož autorem je Carlo Natoli. Přesto, že je hudba pouze podkresem celého představení, je velmi důležitá. Dodá představení na dramatičnosti.

Diptych, souhra dvou těl

V představení mají hlavní roli právě Michal Záhora společně s Radkem Bohatou. Přesto, že jde o muže, představení vás chytne za srdce svojí procítěností a něžností. Vystoupení dodá na dokonalosti nakonec Dagmar Chaloupková, která vstoupí do děje a všechny, kteří dosud odolávali, odzbrojí svojí dynamičností.

Chcete-li se stát součástí tohoto výjimečného večera, neváhejte a kupte si vstupenku v předprodeji v infocentru chrámu sv. Barbory.

Redakce Press-Media

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login