Home pro Ženy Léčba neplodnosti Ostrava reprodukční centrum

Léčba neplodnosti Ostrava reprodukční centrum

by redakce

V České republice je neplodností postižen každý pátý pár. Asistovaná reprodukce vám pomůže na komplikované cestě za vašim snem o kompletní rodině.

Neplodnost je neschopnost početí dítěte do 1 roku nechráněného pohlavního styku. Nepodaří-li se vám otěhotnět do 1 roku a jste mladší 35 let, nebo do půl roku a je Vám více než 35 let, je vhodné vyhledat pomoc lékařského specialisty v oblasti reprodukční medicíny. Umělé oplodnění je dnes, ve většině případech, spolehlivá metoda početí dítěte.

Možností léčby neplodnosti je několik, mezi ně patří podávání tablet, injekční léčba, podstoupení inseminace, mimotělní oplodnění (IVF). Inseminace je hrazena z veřejného zdravotního pojištění 6x za kalendářní rok. Při neúspěchu se většinou provádí umělé oplodnění. Záleží na každém pacientovi, jaká vyšetření a jakou léčbu je ochoten podstoupit. Stanovení příčin neplodnosti vyžaduje celou řadu testů a vyšetření.

Návštěvu reprodukčního centra, kde probíhá léčba neplodnosti Ostrava, rozhodně neodkládejte, již první pohovor vám může pomoci v odbourání stresu z komplikované situace, zároveň najdete opět sílu a odhodlání k léčbě. Součástí vstupního pohovoru může být pro snazší komunikaci vyplnění dotazníku ohledně zdravotního stavu pacientů. Vstupní konzultace probíhá po předchozím objednání a nejlépe na doporučení jejich ošetřujícího gynekologa, které by mělo obsahovat výpis z vaší dokumentace gynekologické anamnézy.

  Bylinné čaje na podporu otěhotnění a další rady, jak si pomoci k miminku

Před terapií neplodného páru je oběma partnerům odebrána krev na vyšetření pohlavně přenosných nemocí (STD), krevní skupiny a Rh faktoru, případně se z krve dále vyšetří hormonální profil ženy, genetické, imunologické nebo hematologické vyšetření.

Na základě výsledků všech vyšetření je lékařem stanoven léčebný plán, který je průběžně aktualizován dle dalších léčebných postupů.

Výkony a vyšetření asistované reprodukce jsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění na základě doporučení specialisty ženám do 39 let věku několikrát za kalendářní rok.

 

 

You may also like

Leave a Comment