Máte velkého psa? Poradíme vám, jak na výběr kvalitních granulí pro psy velkých plemen

Jste šťastným majitelem velkého psa? Víte, jak a čím ho správně krmit? Každý pes potřebuje ke spokojenému životu milující páníčky, dlouhé procházky, hry a v neposlední řadě kvalitní krmivo.

pes1

Lidské jídlo se pro psy nehodí, nejsou to žádné popelnice a krmit psa zbytkama není zrovna vhodná volba. Výživová hodnota takových jídel není pro psa dostatečná, nehledě na to, že mnoha potravinama psy pomalu trávíte. Pokud chcete mít zdravého, šťastného psa, pak máte dvě možnosti.

První možností je barfovat, BARF je zkratka pro BORN AGAIN RAW FEEDERS (znovuzrozen krmit syrově). Je to tedy návrat k syrovému masu, kostem a zelenině. Tato strava je inspirována způsobem jídla divoce žijících psovitých šelem, převážně poté vlka. Tento způsob přípravy jídla pro psy není ale pro každého. Některým psům tato strava nesedí, nebo jsou nemocní, nebo jim to jednoduše nechutná. Dalším úskalím je časová náročnost na skladbu takového jídelníčku pro chovatele. Ne každý má dnes čas a chuť nad krmením psa přemýšlet. V dnešní době je ale již mnoho kvalitní granulové stravy pro psy všech plemen, různé aktivity a s ohledem na jejich zdravotní stav.

Granule pro psy jsou tedy druhou variantou možonosti krmení psa. Dá se říct, že mezi pejskařemi jsou dva tábory, jeden, co zastává přírodní stravu, tedy BARF a druhý, který sází na granule.

V tomto článku jsme se zaměřili ale na granule pro velké psy. Nad tím, čím budeme svého psího mazlíčka krmit bychom se měli zamyslet ještě před tím, než si ho dovezeme domů. Na výběr jso různé druhy granulí. Granule pro štěňata, granule pro zdravé a aktivní psy, granule pro seniory, nabídka je široká. Většinou vám ale chovatel danného plemene poradí, které krmivo pro psy používat.

Na co se tedy při výběru granulí pro velké psy zaměřit?

1. zda je v granulích maso, často záleží i na tom, o jaké maso se jedná. Většinou se u složení řadí jednotlivé položky za sebe tak, že na prvním místě je surovina, která má na skladbě granulí největší podíl, takže by tam mělo být maso. Pokud máte zdravého psa, nemusíte řešit, zda se jedná o kuřecí, hovězí, rybu, jehněčí atd., ale pokud máte alergického psa, je potřeba zaměřit se na hypoalergenní granule, tedy buď rybí nebo jehněčí.

2. obilí v granulích, tento bod souvisí tak trochu i s tím prvním. Maso musí být před obilím, ne naopak. Pes není králík, je to masožravec. Výrobci granulí často jednu surovinu dávají do samostatných složek, např. kukuřice, kukuřičný lepek, kukuřičná mouka, ale stále se jedná o kukuřici a pak se může také stát, že tam je obilí více než masa. Ale kvalitní výrobci granulí uvádí podíl masa v procentech. Pokud chcete mít jistotu, tak zvolte krmiva Taste of the Wild, tato krmiva jsou vyráběna v USA a obsahují jen kvalitní suroviny a hlavně žádné obilí!

3. výhodou kvalitních granulí je poté obsah různých vitamínů, prebiotik, probiotyk, yucca na zažívání, ovoce, zelenina a mnoho dalších přidaných hodnot.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy velkých plemen?

Málokdy se takové krmivo dá koupit v supermarketech, zaměřte se buď na specializované kamenné prodejny, nebo specializované e-shopy. V e-shopu je nákup jednodušší, často levnější a hlavně, těžké pytle s granulemi vám doveze kurýr až domů.

My jsme se dnes zaměřili na e-shop Můj Mazlík – chovatelské potřeby pro vaše mazlíčky. Co se nám líbí jsou slušné ceny, doprava na 999Kč po celé ČR a široký výběr nejen granulí pro velké psy.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login