Home Business Milovníci pokeru protestují proti loterijnímu zákonu

Milovníci pokeru protestují proti loterijnímu zákonu

by Press Media

Nový loterijní zákon, platný od roku 2017, byl jistě potřebný – zahraniční casina či sázkové kanceláře v Česku neplatily daně a státu tak unikaly velké peníze. Mnozí čekali, že jejich oblíbené herní společnosti obdrží tuzemskou licenci pro legální provoz co nevidět, to se ale velice spletli. Nejvíce tento zákon omezil pokerové hráče.

Foto: Pixabay.com

Pokeroví hráči mohou hrát jen na jedné herně, a to ještě velmi omezeně

Celá řada lidí má bohužel spojenu karetní hru poker s hazardem a staví ji do jedné řady s hracími automaty nebo ruletou. To je však velký omyl, poker je ve skutečnosti dovednostní hrou a prvky náhody zde nehrají až tak velkou roli, jak by se mohlo laikovi, který hře ne úplně rozumí, na první pohled zdát. Hazardním hrám v casinu, kde hrajete proti strojům a dlouhodobě nemůžete vyhrávat, se poker prostě nepodobá.

Problematický je v hazardním zákoně hlavně paragraf 59, který hráče výrazně omezuje a na online scéně je tak poker prakticky nehratelný. Co z toho, že zde legálně působí největší pokerová herna světa, když jsou v ČR podmínky, které nemají ve světě obdoby. To chce změnit nedávno vzniklá Asociace pokerových hráčů ČR, která se snaží získat podporu politických stran a dostat své návrhy až do Poslanecké sněmovny. Zatím se dočkali pozitivní reakce jen od Pirátů, v jednání už je ale třeba i s členy nutí ANO.

Situaci by mohl pomoci také vstup některé další pokerové herny na český trh a údajně se o to stále jedna snaží, jestli jí ale bude vyhověno, je ve hvězdách. Licence Ministerstvo financí opravdu nerozdává na počkání – například ze sázkových kanceláří dostaly povolení jen ty české a v drtivé většině začaly rovnou provozovat i casina, ani v těch totiž nemají žádnou zahraniční konkurenci.

  Personální agentura, se kterou vás bude bavit hledat práci

You may also like

Leave a Comment