Móda, která vám ublíží

Lidé, zejména pak dívky, chtějí být trendy, chtějí vypadat jako modelky. Pokud vás napadne, že dnešním tématem bude strava a to, jak hubnout a docílit tak tělo modelky, mýlíte se. Tentokrát se zaměříme totiž na módu jako takovou. Oblečení vám může ublížit, pokud tomu nevěříte, čtěte dál!

Poškození nervů

Skinny a slim džíny jsou v poslední době stále oblíbenější a nosí je i čím dál více chlapců. Vytvoří krásnou postavu, nikde neplandají, nezavazí. Avšak málo kdo ví, že dlouhodobé nošení těchto džínů může poškodit nervy a svaly na nohou. Studie prokázaly, že několikahodinové nošení těchto kalhot způsobuje otoky nohou. Nebezpečné jsou zejména v oblasti kolen, kde mohou utlačovat nervy a cévy.

Proč vás bolí páteř?

Tohle se bude týkat hlavně žen. Budeme se totiž bavit o vysokých podpatcích. Ty způsobují nejednu vadu na kráse. Hlavním problémem, který v důsledku nošení vysokých podpatků může potkat i vás, je přetížená páteř. Možná by vás to nenapadlo, protože boty nosíte na nohou, ale tím, že máte vysoké podpatky, máte tendenci více balancovat či naklánět se mírně dopředu. Kvůli tomu pak není páteř schopna tlumit otřesy vznikající při chůzi.

Bolest hlavy z podprsenky

Máte doma podprsenky černé, bílé, s krajkou, saténové, sportovní, bez ramínek… Ale kolik z nich jsou opravdu padnoucí a vašemu zdraví neublíží? Průzkumy dokazují, že ženy nosí špatné podprsenky – špatná velikost, špatný střih. Přitom právě taková podprsenka může způsobit bolest krční páteře i hlavy a další problémy. Podprsenka by tak měla být vybírána s rozvahou. Záleží na velikosti, na tvaru košíčků, na šířce ramínek. Poradit s výběrem by měli ve specializovaných prodejnách – až po takové zkušenosti se vydejte do obchoďáků!

Kabelky nejsou pro mladé slečny

Batohy jsou tak praktické, dají se sehnat opravdu módní, a přesto mnoho mladých dívek už na základních školách nosí kabelky, i když nosí tenisky, které se k nim vůbec nehodí. V tomhle případě by měli zasáhnout rodiče a své dceři pořídit batoh, ne kabelku! Na základní škole děti nosí velké množství učebnic a sešitů a ty zatěžují naše záda – o to víc, pokud je dívky nosí na jednom rameni. Deformuje se tak páteř a to je nebezpečné, obzvlášť pokud je ještě ve vývinu.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login