Home Cestování Na dovolenou autobusem! Jaké výhody nabízí?

Na dovolenou autobusem! Jaké výhody nabízí?

by Press Media

Ať už se toto léto chystáte trávit v Česku nebo zahraničí, je třeba si rozmyslet, jak se do destinace dopravíte. Letadlo nabízí rychlý přesun, ne každému však vyhovuje. V případě osobního auta je nutné řešit různé poplatky dálnic a tunelů a dlouhé cesty jsou navíc velmi vyčerpávající. Zlatým kompromisem se pak jeví doprava autobusem

Autobusem se dostanete jak po krásách našeho rodného kraje, tak i do zahraničí. Možná byste letos rádi objevovali kulturu evropských měst? Nebo raději zvolíte dovolenou u moře, kde najdete vše od odpočinku až po zábavu? Tak jako tak, za vším se dostanete právě autobusem.

Dovolená autobusem – výhody a nevýhody

Doprava tímto dopravním prostředkem má spoustu kladů, je však třeba si uvědomit i zápory. Není se však čemu divit, každá forma cestování má své pro a proti. jak je tomu tedy v případě autobusů?

Rychlé odbavení

S autobusy vás nečeká žádné zdlouhavé odbavování a čekání jako na letišti. Stačí prostě přijít včas. Zavazadlo s vámi pojede v nákladním prostoru a při dorazení na místo ho najdete na tom samém místě. 

Komfort

Nemusíte se soustředit na řízení, autobus vás odveze na dané místo. Součástí jsou i delegáti, kteří se o vás starají po celou cestu. Většina autobusů má ve standardu i klimatizaci a wifi. Samozřejmostí je většinou občerstvení

  Poutavá chuť výšin

Na delší vzdálenosti je dobré volit autobusy s lepším vybavením. Například se zabudovanou toaletou a polohovacími sedadly s velkým prostorem pro nohy. Sedět v jedné pozici 12 h není opravdu nic příjemného. 

Pro ty, co si nedokáží představit život bez kávy, některé autobusy nabízejí i automaty na kávu. A chcete-li se při cestě zabavit notebookem, tabletem či jiným zařízením, budou se vám hodit i zásuvky. Tímto skvělým vybavením vás mile překvapí například přepravce Flixbus

Cena

Objevování krás po Evropě vyjde nejvýhodněji rozhodně autobusem. Ceny jsou opravdu nízké, a tak zbyde více peněz na zábavu a kulturu. Cenu si vždy můžete ověřit online u jednotlivých přepravců. Pokud chcete ušetřit ještě více, objednávejte jízdenky s velkým předstihem nebo si hlídejte různé výhodné akce.  

Velká síť autobusových spojů

Když letíte letadlem, musíte se dostavit na jedno z daných letišť. Autobusy jsou však dostupnější. K dispozici je několik stovek nástupních zastávek, stačí jen najít tu nejbližší. Vše se pohodlně dozvíte na webových stránkách jednotlivých firem. 

A jak je to s nevýhodami?

Snad každý někdy slyšel o nehodách, které byly způsobeny právě autobusy. Jak se vyhnout potížím a zajistit si bezpečnou přepravu?

  • Stáří vozidla – vždy je lepší volit takové přepravní společnosti, které uvádějí stáří svého vozového parku.
  • Bezpečnostní pásy – od roku 2005 byly do dálkových autobusů povinně zavedeny bezpečnostní pásy. Použivejte je!
  • Pohodlí – cestování autobusem může být někdy náročné. Na delší trasy rozhodně vybírejte moderní autobusy se zvýšeným komfortem.
  • Doba cestování – zatímco letadlem se na dané místo dostanete třeba už za hodinu, autobusem můžete cesta zabrat i 12 h. 
  Vzlétněte s námi do nebeských výšin!

Široká síť destinací

Díky autobusům můžete postupně objevovat opravdu celou Evropu. 

  • Evropská města – chcete si užít romantiku? Paříž, Řím nebo Benátky patří mezi klasiky. Navštívit však můžete i další krásná města, která jsou plná kultury, zábavy a úžasné gastronomie.
  • Česko – v naší rodné zemi je neustále co objevovat. A co víc, nemusíte nic zařizovat, ani znát cizí jazyky.
  • Hory – dovolená na horách není omezená jen na zimu. Pro ty, co mají rádi pěší turistiku, jsou evropské hory rájem. Vysoké tatry nebo Alpy jsou v létě prostě nádherné.
  • Dovolená u moře – jestli má naše země nějakou chybu, pak je to absence moře, a tak je třeba mu jet naproti. Taková dovolená v Itálii je vhodnou volbou například pro rodiny s dětmi. Vycestovat autobusem můžete i do Španělska, Francie, Chorvatska, Bulharska či Řecka.

Destinací, kam se můžete autobusem podívat, je opravdu mnoho. Pokud jsme tedy nezmínili vámi vysněnou zemi, nezoufejte. Autobusem se totiž dostanete opravdu všude. 

You may also like

Leave a Comment