Home Finance Nebojte se fondu, který nabízí DRFG

Nebojte se fondu, který nabízí DRFG

by Press Media

V posledních letech často slýcháme, jaká že byla naše 90. léta „divoká“. Privatizace, fondy, tunelování, letadla. Kdekomu to splývá v jeden velký zločin. Mladším ročníkům musí připadat, že se v prvním porevolučním desetiletí bez ustání podvádělo a loupilo. Bohužel, stále tím trpí třeba tuzemský finanční sektor.

Třeba naprosto běžný a neutrální výraz fond je mnohým Čechům synonymem loupežnické bambitky – kdo se s ním, nedej bože, jednou střetne, ten přijde o všechny své peníze. Takže jediný, komu jsou ještě ochotni své peníze svěřit, jsou banky. Ty tak v Česku vykazují rekordní zisky a snášejí svým zahraničním matkám zlatá vejce.

Nebojte se fondů a dluhopisů skupiny DRFG

Díky transformaci jsme bez diskuzí my Češi bohatší a zdravější a žijeme delší a šťastnější život. Díky úspěšné transformaci z našeho slovníku vymizelo slovo „tunelování“. Celý bankovní a finanční trh je dnes vsazen do kvalitního legislativního rámce, nad nímž bdí respektu hodná Česká národní banka. Málokterá evropská bankovní soustava prošla obdobím globální finanční krize před deseti lety tak dobře, jako ta česká. Před bankami se netvořily fronty lidí bojících se o své peníze. To třeba v takové Británii ano. Vskutku, náš bankovní a finanční systém je dnes už plně srovnatelný s těmi nejlepšími na světě, včetně britského. Dodává David Rusňák, zakladatel DRFG.

Jen v hlavě podstatné části české veřejnosti zůstává jakási podivná ozvěna. Jako by stále žili v 90. letech. Naučili jsme se tržní ekonomiku. Naučili jsme se, že trh má svá pravidla. Umíme ta pravidla trhu vetknout. Není třeba se příliš bát. Kdo se bojí, škodí vlastně hlavně sám sobě. Kdo stále klade rovnítko mezi privatizační fond 90. let a investiční fond dneška, jako by kladl rovnítko mezi vzducholoď a nejmodernější nadzvukový letoun. Pokud Češi ve větším měřítku najdou cestu k fondům a k investování, pokud si ve větší míře uvědomí, že peníze – či část svých peněz – mohou výnosněji nechat rozhojňovat fond než svůj spořicí účet, zbohatnou.

  Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete na rychlo půjčit pár tisícovek?

You may also like

Leave a Comment