Nejčastější důvody k prodeji domu

Nejčastější důvody k prodeji domu

Přemýšlíte nad prodejem domu a nemůžete se k tomuto kroku rozhoupat? Máte strach, že dům nezvládnete prodat nebo že nenajdete vhodného zájemce? Podívejte se na důvody, které vás ve vašem rozhodnutí podpoří a ukážou, proč je ta správná chvíle právě teď. Inspirujte se také tím, jak dům prodat rychle a bez větších obtíží.

Proč prodat právě teď

Na každou otázku typu „kdy je nejvhodnější doba na…“ je jen jedna správná odpověď. Ta vhodná doba je právě teď. Ať už zvažujete změnu zaměstnání, návrat ke studiím, nebo třeba změnu bydliště a prodej nemovitostí. Nyní začněte aktivně řešit svou situaci. Co se týče situace na trhu s nemovitostmi, tak zájem kupujících je momentálně opravdu velký a poptávka převyšuje nabídku. Využijte toho.

Jaro prodává

Velkou výhodou prodeje domu je také jarní období. Nejen protože jsou lidé s příchodem slunečných dní optimističtěji naladěni, ale také proto, že na jaře bude váš byt působit mnohem příjemněji a atraktivněji. Každý správný realitní makléř tak jednoduše poukáže na výhody domu zalitého jarním sluncem, kde na stole nechybí květiny. I podle psychologů hledá největší množství lidí nový dům právě na jaře, aby jej mohli do zimy opravit, upravit a pohodlně bydlet.

Investice do budoucna

Každý z nás si uvědomuje, že prodej nemovitosti s sebou nese řadu papírování a vyřizování, ale v každém případě se jedná o investici do budoucna. S prodejem domu se následně rozhodujete, jestli si následně pořídíte nemovitost v jiné lokalitě či o jiných dispozicích, nebo jestli si pořídíte byt a část peněz investujete či budete spořit. Kupující současně též investuje do budoucna, jelikož se stává vlastníkem nemovitosti, což je ta nejlepší možná investice. Od roku 2016 prodej domů a bytů narůstá – poptávka je vysoká a následující roky jsou nejvhodnější dobou pro prodej.

Jaký je zájem o bydlení

Každý z nás potřebuje zajistit své základní potřeby, mezi nimi je dostatečné finanční zázemí, smysluplná práce, dobré vztahy v rodině, spokojený partnerský vztah a také bydlení s  pověstným „teplem domova“. V současné době je mnoho mladých párů a rodin s dětmi, hledajících ten ideální dům. Sazby hypoték jsou v současné době také přívětivé, a tak je pro prodej domu opravdu ta nejlepší doba.

Splňte si sen

Přemýšlíte, zda dům prodat svépomocí nebo se obrátit na realitní kancelář? Využijte komplexních služeb odborníků a nechte veškeré papírování a složitou práci na nich. Vy si pouze naplánujte, co si za zisk z prodeje domu pořídíte. Můžete si konečně koupit mezonetový byt, po kterém tak dlouho toužíte, jet na zaslouženou dovolenou do zahraničí nebo si splnit dávný sen z dětství. Nové bydlení s sebou přináší i nové možnosti.

Myslete na to, že život je příliš krátký na to, abyste stále na něco čekali. Chcete ve svém životě pozitivní změnu? Běžte jí naproti a klidně si napište, co vše tímto krokem můžete získat.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login