Nový školní rok – nový začátek

Návrat do školní lavice

Konec srpna je tady a škola opět za dveřmi. To ale v žádném případě není důvod, proč bychom měli smutnit či se do školy dokonce netěšit. Jistě, prázdniny jsou časem, kdy máme méně povinností, jestli vůbec nějaké, můžeme být celé dny venku, jen tak si užívat nebo třeba cestovat. Přes léto životy mnoha z nás, ať už chodíme na základní školu, střední školu nebo vysokou školu, postrádají pevný řád a to se nám často líbí.

Na druhou stranu si ale zkusme představit, že by prázdniny nikdy nekončily. Já osobně bych to tak nechtěla, jelikož ve skutečnosti mám poměrně ráda ten určitý řád, který mi chození do školy dává. Člověk je při škole obvykle zaneprázdněnější, a proto si potom více váží toho volného času. Koníčky a kamarády se snažíme vtěsnat mezi čas, který trávíme ve škole a čas, který musíme studiu věnovat doma. Na jednu stranu může být činností, které chceme stihnout někdy až přehršel, na stranu druhou mám pocit, že takový nabitý program dělá život pestřejším a hlavně čas, který máme, opravdu využíváme na maximum.

Škola
Škola

Hurááá škola…

O prázdninách místo toho často nic neděláme a z nadbytku volnosti se někdy můžeme i nudit. Najdou se samozřejmě i jedinci, kteří mají celé prázdniny nabité každý den od rána do večera, většina z nás, se ale sem tam nudí a potřebovala by už nějakou další aktivitu, právě třeba mentálního rázu. Jednou z možností, jak také využít čas prázdnin, je najít si brigádu a vydělat nějaké penízky, za které si potom například můžeme dovolit jet na dovolenou nebo si něco potřebného koupit.

škola

Často ale zjistíme, že té brigády už máme taky dost a vlastně se pomalu do školy začneme těšit. Těšíme se na známé či nové spolužáky, možná i na některé oblíbené učitele, na zážitky z vyučování a přestávek, na školní výlety a rovněž možná máme znovu touhu získávat nové vědomosti.

Zábava či povinnost

Návrat do školní lavice je horší v případech, kdy nás škola moc nebaví a chodíme tam jen z povinnosti. Věřte mi, že i to se časem „vyvrbí“, školu nějak dochodíte a pak uvidíte, jestli se pouštět do dalšího studia na vysoké, nebo raději nastoupíte do zaměstnání. Nebo snad nezapadáte do kolektivu a nemáte ve škole přátele? I na tom se dá zapracovat a to je dobrý důvod, proč začátek školního roku využít jako začátek nové etapy v životě.

Ať vás letos čeká jakákoli těžká zkouška, myslete pozitivně a uvědomte si, že když k věcem přistupujeme pozitivně a s vidinou úspěchu, kladný výsledek už je na cestě!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

40plus.cz

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login