Obrazy dodávají interiéru šmrnc

Pěkný obraz kultivuje skoro každý interiér a dodává mu patřičný šmrnc. Obraz se podílí na obohacování ducha člověka, který v daném prostoru pobývá. Nemusí přitom vždy jít pouze o originály věhlasných autorů. Stejně dobře tuto roli sehrají i reprodukce, plakáty či fotografie. Prodej obrazů je v dnešní době velmi pestrý a možnosti jsou takřka neomezené.

Jak získat obraz

Jak bylo výše uvedeno, prodej obrazů je dnes bohatý. Není to však jediná možnost, jak obraz získat. Možná, že doma již nějaké obrazy máte, ale bohužel moc vás neoslovily. Pak neváhejte kontaktovat sběratelé obrazů, kteří vlastní díla téže hodnoty a jednoduše je zkuste zaměnit. Obraz můžete získat i v komisním prodeji nebo na aukci.

Obraz a zbytek interiéru

Mnoho lidí se snaží obraz přizpůsobit interiéru, pokud se jim to nedaří, uchýlí se k prodeji obrazů a nákupu nového. Avšak jsou také vášniví sběratelé, kteří se soustředí pouze na určitý směr, a obraz pro ně znamená dominantu, které teprve následně přizpůsobí interiér. Jak je vidět, každý má na obrazy jiný pohled. Zatímco jeden hledá vhodný obraz pro svůj interiér, druhý vhodný interiér, pro obraz. Důležitou roli hraje i velikost a tvar místností, barva stěn, nábytek, podlahová krytina a osvětlení, při kterém vynikne jakýkoliv artefakt.

Jakou velikost obrazu zvolit

Účastníte se prodeje obrazů a máte vybráno. Najednou začnete přemýšlet, zda je jeho velikost ideální. Obecně platí, že příliš malý obraz bude v hale či jiném větším obývacím pokoji zanikat a velký obraz na malé stěně bude působit chaoticky a rozmazaně. Z tohoto plyne, že do menších místností se více hodí drobnější grafiky, kresby a reprodukce s nepříliš nápadnými rámy. Náměty, technika a styl, je už osobní preferencí. Do intimních zón, jako je ložnice zvolte spíše studenější barvy a milostnou tématiku.

 

Press Expres na Facebooku