Home Zprávy Od moře k moři

Od moře k moři

by redakce

Vodní kanál du Midi

V tomto kraji čas nic neznamená, kanály lemují stovky  let staré platany a  voda volně plyne. To jsou malebná zákoutí Francie.

Oblast kolem kanálu du Midi je krajem nádherné přírody, rozlehlých vinic, malebných vesniček a měst. Obdiv zbuzují také středověké hrady a gotické katedrály. Zcela vás okouzlí města jako jsou Condom, Narbonne a další.

Doprava lodí je ideální pro prozkoumání všech zákoutí. Nemusíte mít obavy, že nezvládnete řízení loďky, půjčí ji téměř každému a bez osvědčení. Pokud si přece jen netroufnete na vodu je zde další možnost a to je cyklistika. Na kole si užijete skvělé výlety, a nebo si jen dojedete pro lahvinku vínka v které se zrcadlí celá krajina prosluněná sluncem. Gaskoňsko je ale oblast, kterou proslavila hlavně specialita foie gras. Jedná se o tučná játra speciálně krmených hus nebo kachen. Servírují se studená s teplým toustem či bagetou, na másle osmahnutým jablkem a vínem. Typickým jídle tohoto kraje je však cassoulet. Podává se v keramických miskách a představuje hustý zapečený pokrm z fazolí, kachního masa a klobásy.

  Zajímá vás prodej obrazů?

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

You may also like

Leave a Comment