Oszkár Világi jde příkladem všem bussinessmanům

Slovenská republika má, stejně jako všechny státy světa, své představitele, kteří dokázali mnohé a jejich jméno je a bude v paměti lidí ještě hodně dlouho. Jednou z takových osobností je slovenský podnikatel, právník, bývalý politik a manažer, Oszkár Világi.

Oszkár Világi
Oszkár Világi

Oszkár Világi se narodil v roce 1963 v Maďarsku. Vysokoškolskému studiu se však věnoval v Bratislavě – v roce 1985 odpromoval na Právnické fakultě Univerzity Komenského. Pět let poté byl známý jako státní notář. Ve stejném období, tedy roku 1990, se také stal poslancem a působil ve VPN (později ODÚ-VPN). Na tomto postu zůstal do roku 1992. V roce 2010 jej všichni znají jako znalého podnikatele a předsedu představenstva společnosti Slovnaft.

Milovník sportu

Világi je taktéž velkým vizionářem a je hráčem na středoevropské scéně. Je považován za znalého leadershipa. Tento um potřebuje jak v pracovním, tak osobním životě. Je milovníkem sportu a sám říká, že být leadrem znamená umět s chladnou hlavou řešit složité situace. Ve sportu je takových situací opravdu mnoho, jsou však i v bussinessu, kdy mohou přijít zvraty ze dne na den a on si s nimi musí poradit.

Slovnaft

Pokud byste hledali nejmodernější a největší rafinérii na Slovensku, dopátrali byste se právě společnosti Slovnaft, sídlem v Bratislavě. Již 16 let je součástí maďarské skupiny MOL Group, v jejímž představenstvu byste opět narazili na jméno Világi. MOL Group do Slovnaftu investuje a tím jí dopřává rozkvětu. S počtem zaměstnanců přesahujícím 6 000 zpracuje tato rafinérie až 6 miliónů tun ropy ročně.

Pokrývá i zahraničí

Čerpací stanice Slovnaft najdete samozřejmě na území Slovenska, kde jich je přes 210. Své pobočky má však již i v České republice a v Polsku. Zde se nacházejí dvě dceřiné společnosti Slovnaft CZ a Slovnaft Polska.

 

Press Expres na Facebooku

One Response to "Oszkár Világi jde příkladem všem bussinessmanům"

You must be logged in to post a comment Login