Home Zprávy Otec u porodu

Otec u porodu

by redakce

Otec u porodu – má platit, nebo ne?

Přišla vaše chvíle a chytáte se do porodnice. Samozřejmě chcete aby u porodu byl i tatínek. Je to nejkrásnější chvíle ve vašem životě, proč by měl být tatínek sám doma? Budete za to muset zaplatit? Každá nemocnice má jinou výši poplatků. Převážně se jedná o 500- 1000 Kč. Možná i dojde k vyúčtování dalších spojených nákladů spojených s úhradou zdravotnických potřeb pro otce. Takové kalkulaci se braňte, protože podle rozhodnutí ústavního soudu na to porodnice nemá nárok.

Na co mají porodnice nárok?

Porodnice mají nárok jen na náhradu přiměřených a doložených nákladů za nadstandardních služeb spojených s přítomností otce, nebo duly v porodním sále. Je to např. občerstvení, instruktáž. Nemají si, ale účtovat náhradu základních zdravotnických potřeb, jako jsou návleky na boty, dezinfekce, roušky.

Nastávající maminky mají právo ze zákona na přítomnost blízké osoby osoby u porodu.

  Od moře k moři

Porodnice a pojišťovny

Z pohledu zdravotní pojišťovny lze k této otázce jen říci, že z veřejného zdravotního pojištění se hradí zdravotní služby poskytnuté pojištěncům, zde tedy porod a související péče o matku a dítě. Přítomnost otce u porodu není součástí úhrad od zdravotních pojišťoven, a ty nemohou jinak ovlivnit, zda je umožněna ani za jakých podmínek.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

You may also like

Leave a Comment