Co je outsourcing, kde se vzal a proč se nejen pro vedení účetnictví vyplatí?

Tzv. outsourcouvat můžete krom vedení účetnictví širokou škálu činností. Jsou to ty vedlejší, které zkrátka svěříte někomu jinému, to znamená další firmě. Mohou obsáhnout marketing, logistiku, podvojné účetnictví a řadu jiných. Svoje kořeny má toto řešení v sedmdesátých letech minulého století, nicméně na výrazné rozšíření si muselo ještě poněkud počkat. Boom zažilo teprve o deset let později.

Pozor, nepleťte si outsourcing s tzv. offshoringem. Někdy se tyto dva pojmy zaměňují, ale každý z nich znamená něco jiného. Offshoring obnáší přesun výroby do zahraničí. Což nám říká, že pod tímto termínem rozumíme i takovou činnost, kterou stále vykonáváte vy sami.

Outsourcing vede především k tomu, že vám klesnou náklady a také vám zůstane více času na rozvoj vlastního podnikání, a tedy předstižení vaší konkurence.

Jaká jsou specifika outsourcingu účetnictví mzdového a dalších?

Outsourcing se vám nejen u mzdového účetnictví vyplatí ještě z jednoho hlediska. Firma, která se dané činnosti věnuje, je taky za ni plně zodpovědná, což znamená, že i případné škody jdou na její vrub. Není ovšem divu, že pro takové případy je tedy dotyčná společnost v praxi většinou pojištěna.

Na druhou stranu se ovšem nemusíte bát, chyby se nestávají nijak často. Zkrátka je daná oblast hlavním předmětem fungování takového poskytovatele, což vám zaručí, že se v ní také perfektně vyzná.

Jak na účetní outsourcing v Praze?

Sháníte-li v Praze tu nejvhodnější účetní firmu, obraťte se na F-CHAIN. Za dobu svého působení jsme poznali poměry i zahraniční. Do českého prostředí jsme si otevřením naší pobočky na Praze 3 přinesli mnoho cenných zkušeností nejen z oblasti vedení účetnictví, věnujeme se také kompletní agendě v oblasti personalistiky a zajistíme vám právní poradenství.

F-CHAIN není jen vedení účetnictví

Vedením účetnictví se v dnešní době zaobírá celá řada subjektů. Tak proč si zvolit spolupráci zrovna s F-CHAIN? Nabízíme vám i další nezbytné přidružené služby.

Budete od nás potřebovat třeba účetnictví mzdové? Zařídíme vám k němu i nezbytný audit. Aby byl celý proces dostatečně účelný, tak ho samozřejmě nebudeme provádět jen na samotném závěru, ale také průběžně. Současně můžeme přemýšlet i o tom, zda by nestálo za to vykonat audit po částech, abychom případné nedostatky mohli objevit ihned a také okamžitě sjednat nápravu. Pokud si nebudete vědět rady sami, k dispozici vám bude pomoc našeho auditora.

A než přijdeme s vlastními návrhy na zefektivnění vašeho podnikání, budeme poslouchat především vás. V žádném případě vám totiž nechceme nabízet služby, které nepotřebujete. Jste soukromý podnikatel a chcete mít přehled o tom, co všechno máte zaplatit nebo vedete korporaci o několika stovkách zaměstnanců a požadujete, aby všichni zodpovědně plnili svěřené úkoly? Zjistíme, jak toho dosáhnout. Vždy vás navíc svěříme pouze do rukou jednoho našeho experta, kterému svoje požadavky proto vysvětlíte na začátku a on už se následně bude moci naplno věnovat svojí práci.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login