Home Služby Podle jakých norem se provádí dynamické zkoušky?

Podle jakých norem se provádí dynamické zkoušky?

by Filip Dr

Vždy, když usedneme do sedačky ve vlaku, si zkusme uvědomit a zkusme zapřemýšlet nad celým příběhem třeba takové sedačky. Mnoho lidí si asi představí jenom rychlou výrobu sedadla, kdy se po výrobě nainstaluje do nově připraveného vlaku. Jenže i taková sedačka dokonce musí splňovat předem stanovené normy, stejně jako vlak jako takový.

Kolejová vozidla běžně využíváme k naší denní přepravě. Dnes se jedná už o poměrně komfortní služby, kterých by byla škoda nevyužít. Jenže takových komfortních vlaků by nebylo, kdyby vlaky nesplnily potřebnou normu a neprošly testy a zkouškami, bez kterých by takový vlak vůbec nemohl na koleje vyjet.

Takových zkoušek je popravdě hromada. Dělají se ve společnostech, které se testy zabývají. Vlak musí projet nejdříve laboratořemi, kde bude důkladně prozkoumán, a teprve pak může vyjet na svou první cestu po kolejích.

Nejdůležitější jsou testy v laboratoři požární bezpečnosti, kde se testuje reakce jednotlivých materiálů na oheň. Pokud se projde těmito testy, vlak může pokračovat do laboratoře další. Třeba rovnou do laboratoře statických a dynamických zkoušek.

  Proč si dopřát šálek kávy – My vám to prozradíme!

více v článku...

Jakými normami se laboratoř řídí?

Zde se provádí verifikace konstrukčních návrhů a ověřuje se zde pevnost konstrukčních celků, svářenců a taky dalších komponentů s přesným zaznamenáváním elastických a plastických deformací. Ověřuje se zde taky výskyt možných vad a poruch, které se pojí s životností předmětu. Vše se zde točí podle norem a předpisů, jimiž jsou Grula Si, UIC 566, GOST 55995 a taky se dbá na přání samotného zákazníka.

Čím je laboratoř vybavena?

Laboratoř statických a dynamických zkoušek je vybavena hydraulickým testovacím zařízením, na kterém se konají zkoušky statické a dynamické pevnosti. Dále je zde hydraulické zařízení pro cyklické zkoušky s vysokou zátěží, které slouží k ověření dynamické pevnosti. A v neposlední řadě zde najdeme i zařízení pro dynamické rázové zkoušky.

You may also like

Leave a Comment