Podnikejte efektivně díky podnikovému informačnímu systému

Podnikejte efektivně díky podnikovému informačnímu systému

I vaše firma jednou dospěje do fáze, kdy se neobejde bez vhodně zvoleného podnikového informačního systému. Díky tomu bude moct nadále růst, zjednoduší se interní procesy a nejen to. Pokud si však stále nevíte rady s výběrem a navíc netušíte, co od ERP očekávat, nepřestávejte číst. Prozradíme vám základní informace, které byste měli znát ještě před tím, než se rozhodnete pro konkrétní řešení.

Co informační systém přinese vaší firmě?

Informační systém musí vaše podnikání zjednodušit a nikoliv vám přidělat další starosti. Prioritou by měla být standardizace procesů – ať už jde o tak banální úkoly, jako je například vystavení faktury dodavateli. Podstatné je, aby procesy probíhaly tím nejefektivnějším způsobem (tzv. „best practices“).

Standardizace procesů jde ruku v ruce se zastupitelností pracovníků. Zaměstnanci se budou muset držet pevně daných postupů a nezbude prostor pro nestandardní řešení či podvody a nežádoucí odchylky. A pokud k něčemu takovému přesto dojde, informační systém vás na to upozorní.

Jakmile budou procesy standardizovány, bude možné je delegovat a vyvozovat osobní zodpovědnost za nehody. Zaměstnanci systém neobejdou, protože by tím způsobili odchylky, které by znemožnili navazující činnosti.

Ekonomický software má samozřejmě mnohem více výhod. V praxi však závisí na funkcích konkrétního systému.

Český informační systém pro každého

Přínos kvalitního informačního systému je nesporný, ale po jakém produktu sáhnout? Dobrou volbou je informační systém RIS od české firmy SAUL IS. Je vhodný pro menší i středně velké podniky a zahrnuje množství modulů, které pokrývají všechna důležitá odvětví. K mání jsou také varianty pro výrobní společnosti a manažerská nadstavba. Podrobné informace a výhody najdete na www.saul.cz.

Press Expres na Facebooku
  • 1
    Share

You must be logged in to post a comment Login