Podpořte dobré spaní kvalitním ložním prádlem!

Chcete spát tvrdě a ráno se probouzet plní energie? Ložní prádlo ovlivňuje kvalitu spánku! Vyberte si takové, které bude vyhovovat vašim potřebám i vkusu!

modrozelene

Jak mít dobrý spánek? Odpovědí je změna životního stylu, zmírnění stresu a také nákup toho správného ložního povlečení! Pojďme si říct, čemu věnovat pozornost!

Materiál by vám měl příjemný na dotek i pohled!

Už při pohledu na nové ložní prádlo byste měli mít chuť se do peřin zachumlat. Prioritou je však pohodlí, na trhu je nespočet materiálů, které se liší svými vlastnostmi i cenou.

Bavlněné povlečení je stále oblíbené už desítky let. Přírodní materiál je zárukou jemnosti a nenáročné údržby. S bavlněným materiálem nehrozí ani alergické reakce, proto je ložní prádlo z bavlny vhodné nejen pro alergiky, ale také děti. V případě, že máte rádi komfort a výjimečně měkké prádlo, pak vás jistě zaujme flanelové povlečení v akci, jenž je výjimečné svou hřejivostí a jemností. Jde o ideální volbu pro chladné roční období!

Luxusní vzhled vám zajistí lůžkoviny ze saténu! To je navíc hebké a hladké na dotek, chladivý materiál oceníte především během horkých letních nocí. Hledáte-li povlečení, které nebude vyžadovat téměř žádnou údržbu, pak svou pozornost upřete na krepové povlečení výprodej. Krep je strojově upravená bavlna, která je nemuchlavá a tudíž nevyžaduje žádné žehlení.

Příjemný pocit z čistoty

Kvalitu spánku ovlivňuje také čistota v posteli. Má-li se vám spát skutečně dobře, je třeba pravidelně měnit a prát prostěradlo i povlečení peřiny a polštáře. Obecně se doporučuje měnit prádlo po 14 dnech, kdy jsou lůžkoviny plné roztočů a prachu. Povlečení perte minimálně na 60 stupňů Celsia, nebo se řiďte pokyny od výrobce.

Praktické rady

  • Před ulehnutím v ložnici krátce, ale důkladně vyvětrejte.
  • Minimálně půl hodiny před spánkem vypněte TV, počítač i mobilní telefon.
  • Před ulehnutím sviťte pouze ‘’žlutým’’světlem, LED světlo brání brzkému usnutí.
  • Pro snazší usínání pijte meduňkový čaj nebo sklenici teplého mléka se skořicí.

Spíte tvrdě?

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login