Home Zdraví Potraviny co zvednou náladu

Potraviny co zvednou náladu

by redakce

Dobré jídlo, dobrá nálada

Dobrý a kvalitní jídlo vám pomůže překonat splín a nemoci. Už jste se dlouho nevyspali, máte nafouklé břicho, stres? Vyzkoušejte potraviny s antidepresivními účinky. Dopřejte si jídlo, které vám dopřeje pocit klidu v břiše, pohodu na duši. Podle čínské medicíny jsou různé druhy deprese. Jedna přichází od jater, druhá od ledvin. V takovém to stavu je vhodné se vyhnout potravinám s vysokým obsahem tuku a cuktu. Ani kofein a kouření není to pravé. Vhodné jsou banány, kešu ořechy, arašídové máslo.

Kešu ořechy

Pomáhají předcházet podrážděnosti, depresi a nervozitě. Oproti jiným ořechům mají mnohem méně kalorií. Obsahují také celou škálu minerálních látek jako je hořčík, fosfor, vápník, selen, měď a železo.

Ovesné vločky

Ovesné vločky obsahují kyselinu listovou, vitamíny B6 a B1, dále také kyselinu panthenolovou. Zklidňují trávicí trakt, snižují cholesterol a hladinu krevního cukru.

  Jak zacházet s rouškou

Rybí olej

Lidé trpí často depresí právě z nedostatku omega- 3 mastných kyselin. Už jeden gram denně pomáhá při snížení úzkosti, poruch spánku, pocitu smutku, sebevražedných myšlenek  a zlepšuje činnost srdce. Zdrojem těchto kyselin jsou především losos, tuňák,vlašské ořechy, lněné semínko.

Hnědá rýže

Hnědá rýže je potravinou se sníženým obsahem škrobu. Uvolňuje glukózu do krevního oběhu postupně a tím zabraňuje jejím výkyvům. Má vysoký obsah vlákniny a pomáhá udržovat zdravý trávicí systém.

Hlávkové zelí

Hlávkové zelí je zdrojem vitamínů a minerálů. Pomáhá také proti stresu. Zelí můžete přidat prakticky do všech oblíbených jídel ať už se jedná o asijské pánve, naší zelňačku, do salátů a nebo jako přílohu ke knedlíkům a masu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

You may also like

Leave a Comment