Pracovní agentura vám zprostředkuje brigádu

Máte obavy z hledání brigády? Zkuste to přes agenturu. Jestliže narazíte na nějakou spolehlivou, není to vůbec špatná volba. Je to způsob spolupráce často zvolený studenty, ale vhodný pro kohokoliv, kdo má potíže najít si přivýdělek sám. Ve velkých městech jsou agentury běžnou záležitostí a dá se díky nim sehnat práce ihned, třeba doplňování zboží. Mnoho mladých lidí ocení, že si v případě volna ve škole mohou jít přivydělat nějakou tu korunu a jsou vděční i za nabídky na poslední chvíli.

Brigáda
Pracovní agentura  a brigády

Další varianta, kde hledat práci

Pracovní agentura má mnoho kontaktů a řada společností hledá zaměstnance už pouze tímto způsobem, přičemž jinde na jejich nabídky nenarazíte. Mnoho lidí zase nebaví hledat na vlastní pěst a raději se registrují u agentury. Zkrátka pracovní agentury hrají dnes na trhu práce důležitou roli, vedle Úřadu práce a nabídek v internetových inzercích je to další způsob, kde hledat.

Máte platit někomu peníze dopředu?

Chce-li po vás někdo peníze dopředu, zbystřete. U seriózní pracovní agentury je zprostředkování práce bezplatné a dáno je to dokonce i zákonem. Peníze agentura získá od společností, kterým sežene pracovníky. Agenturu si můžete prověřit na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí, kde zjistíte, zda jí byla udělena licence. K takovým patří třeba agentura Žirafa.cz, která provozuje i stránky nejlepsibrigady.cz.

V čem spočívá činnost pracovní agentury

Agentura obdrží požadavky od společnosti hledající pracovníky nebo brigádníky. Tuto nabídku pak agentura inzeruje a nabízí uchazečům, které eviduje. U agentury se dá zaregistrovat pomocí formuláře, zahrnujícího i životopis, agentura pak zájemce může rovnou kontaktovat, objeví-li se něco vhodného právě pro ně. U práce, která nevyžaduje žádnou odbornost, například doplňování zboží, není potřeba ani písemný test nebo pohovor a klidně se může jednat o práci ihned.

 

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login