Případy napadení PC jsou stále častější! Braňte svůj počítač efektivně!

I vy jste jistě zaznamenali, že se v poslední době množí případy napadení počítačů. Hackeři jsou neúprosní a stále dokonalejší, takže vlastně každý den vznikají nové viry, trojské koně a jiné nepříjemnosti, které se mohou dostat do vašeho počítače a způsobit velké problémy. Jedinou funkční obranou proti nim je kvalitní zabezpečení počítače! Nebojte se, zvládne to i laik! Představujeme 4 hlavní zásady ochrany pc před kyber útoky, které by měly být vlastní i vám.

 

1. Prvním stupněm ochrany každého počítače musí být zapnutá brána Firewall. Ta kontroluje a vyhodnocuje informace, které se do počítače dostávají z internetu. Pokud informace vyhodnotí jako nebezpečné, do pc je nepustí. U brány je možné individuální nastavení. Brána firewall je součástí systému, ovšem je možné si stáhnout její výkonnější varianty. Například Comodo Firewall 5.3 – odkaz zde.

01

 

2. Je třeba mít v počítači také dobrý antivirový program. Pokud ho nemáte, zbytečně riskujete. Po internetu se „potuluje“ velké množství virů, které dokáží počítač úplně zničit, takže vám ani ten nejlepší servis notebooků HP nepomůže. Antivirové programy je možné koupit i za méně než 1 000 Kč a některé (jako například Avast 2015, ESET aj.) jsou dokonce ke stažení zdarma.

02

 

3. Ve vašem počítači byste rozhodně měli mít i účinnou ochranu proti spywaru a jinému malwaru. Spyware je nebezpečný software, který o vás může shromažďovat důležité informace a dokáže v počítači bez vašeho vědomí měnit nastavení. Antispywarové programy je možné stáhnout zdarma. Mezi nejlepší patří: Spybot – Search & Destroy, Spyware Terminator 2.8 či Windows Defender, který je standardní součástí systému Windows 7 a je možné ho instalovat i do starších verzí.

03

Důležité je i vaše zodpovědné chování. Stahujte a prohlížejte si jen ty soubory, které pocházejí z důvěryhodného zdroje.

Co dělat při problémech?

Určitě musíte rychle jednat – nejlepší je, když navštívíte nejbližší servis notebooků Acer či jiné značky a necháte si provést diagnostiku počítače.

TIP – využít můžete služby společnosti ABAX servisní centrum s.r.o., která nabízí špičkový a rychlý servis notebooků Asus, HP, Lenovo a dalších značek po celé České republice.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login