Home Bydlení Příprava nemovitosti na prodej – jak správně postupovat?

Příprava nemovitosti na prodej – jak správně postupovat?

by Press Media

Rychlý a ničím nekomplikovaný prodej je snem každého, kdo se rozhodl svůj nevyužívaný byt či dům poslat dále. Živit nemovitost, která leží ladem, je totiž pro každého majitele noční můrou. Jak však docílit toho, aby celý prodej proběhl rychle a hladce?

Náročný proces

Na první pohled se prodej nemovitosti sice může jevit jako naprosto jednoduchý úkon, opak je však pravdou. Zájem o byty a domy je velký a možná si říkáte, že najít vhodného kupce nebude žádný problém, bez pořádné přípravy a volby vhodného realitního makléře se však také může stát, že vaše nemovitost bude bez povšimnutí měsíce „ležet“ na webových serverech. Jak se toho vyvarovat?

Solidní realitní kancelář

Ještě než začnete s čímkoliv jiným, vaše první kroky by měly vést do vámi vybrané realitní kanceláře. Prodávat na vlastní pěst je totiž velké riziko a vždy je lepší, když vám kryje záda profesionál, který si dokáže poradit s jakýmkoliv možným problémem. Realitní společnost vám může nabídnout letité zkušenosti, právní servis a poradenství, odhad ceny nemovitosti zdarma a v neposlední řadě svou vlastní síť potenciálních kupců.

Připravte si dokumentaci

  Je vaši vášní cestování? Cestujte častěji díky Newgo.cz

Než začnete prodávat, je důležité vyřídit si nezbytné formality. K dispozici byste měli mít nabývací listinu, prohlášení vlastníka, list vlastnictví či soupis nákladů, které jsou spojené s danou nemovitostí. Výhodou je i výše vyúčtování služeb nebo informace o výši příspěvků do fondu společenství vlastníků.

Nachystejte se

Pozornost věnujte i samotné prodávané nemovitosti. To, jak vypadá, bude klíčové při osobních prohlídkách. Prostor by měl být čistý, vymalovaný, vyvětraný a vhodně naaranžovaný. Jen tak si potencionální kupec bude moci představit, jaké by bylo zrovna ve vaší nemovitosti žít. Vždy se zaměřte na to, co je přidanou hodnotou bydlení ve vašem domě či bytě a snažte se to zdůraznit. Nezapomínejte také na to, že mnoho lidí se rozhoduje podle prvního dojmu. Tak jej udělejte co nejlepší!

You may also like

Leave a Comment