Připravte se na EET včas, pro e-shopaře začne platit od března

Připravte se na EET včas, pro e-shopaře začne platit od března

Provozujete e-shop? Už brzy se vás pravděpodobně bude týkat elektronická evidence tržeb. Bude hodně záležet, jaké platby na svém internetovém obchodě přijímáte.

Pokud vám chodí peníze na bankovní účet, EET se vás týkat nebude, ale u ostatních plateb ano. Výjimku také představuje dobírka, kterou posílá přepravní společnost e-shopu na účet.

 Ale nebojte se, váš e-shop s kvalitní pokladnou přejde do systému elektronické evidence tržeb naprosto bez problému.

Bude se na můj e-shop EET vztahovat?

Jak už jsme napsali, pod elektronickou evidenci tržeb spadají platby v hotovosti a elektronicky uskutečněné transakce, kromě platby na bankovní účet. Také jestliže zákazník preferuje zboží na dobírku a přepravní firma pošle finance na účet internetového obchodu, nebude platba spadat pod elektronickou evidenci tržeb.

V polovině roku 2016 se zdálo, že EET budou podléhat všechny typy transakcí. Díky Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR Ministerstvo financí uvolilo a zrušilo povinnost EET na platby uskutečněné na bankovní účet. Bylo tomu tak proto, že by se jednalo o dvojí kontrolu, která je tedy naprosto zbytečná.

EET se tedy bude vztahovat na:

  • platby v hotovosti při osobním převzetí
  • platba skrze PayPal
  • platba přes platební bránu

Dobře zvažte, jak se k EET postavíte

Z našich statistik vyplývá, že zákazníci stále nejčastěji využívají možnost dobírky, a to 41 %. Jako další nejoblíbenější je platba převodem na účet, celých 27 %. I kdyby si nechávali majitelé e-shopů posílat od přepravce peníze za dobírku převodem na účet, stále to znamená, že přibližně třetina objednávek a plateb podléhá EET,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Řada e-shopařů nyní přemýšlí, jakou strategii si vybrat. Pokud se v jejich případě jedná o prodej několika výrobků měsíčně, rozhodují se, jestli přijímat pouze ty platby, kterým elektronická evidence tržeb nepodléhá. Jenže tím omezí možnosti úhrady, tedy samotné zákazníky. A o ně mohou přijít.

 

Shoptet vám pomůže ušetřit čas i peníze

Nutnost investovat do nového pokladního systému může být pro malého podnikatele ničivá. Mnohdy znamená i poměrně vysokou finanční zátěž. Menším i středním e-shopařům nabízí například Shoptet napojení na eet zdarma.

Velkých e-shopů se elektronická evidence tržeb dotkne hlavně z hlediska administrativního. Budou vydávat více nákladů na účetnictví a kontrolu dokladů.

Pusťte se do přípravy na EET včas, máte na to do 1. března 2017.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login