Home Bydlení Půdní vestavby se těší popularitě

Půdní vestavby se těší popularitě

by Press Media

Půdu si pamatují určitě starší ročníky, kdy jsme ji v létě u babičky využívali jako letní sídlo, případně sloužila půda k ubytování návštěv během letních měsíců. Stačilo jen pár koberečků, záclonek, závěs, lampičky či svíčky a útulné bydleníčko bylo na světě.

Půda je velmi lákavým místem nabízejícím notnou dávku romantiky a dobrodružství. Působí tak trochu tajuplně a strašidelně. Dnes jsou půdní vestavby velmi oblíbené, protože ten, kdo má půdu, může bydlení značně rozšířit o další plochu. Ani modernizace neubere půdě nic z jejího dřívějšího kouzla, protože nabízí množství zákoutí a šikmin, které lákají k zbudování zajímavého místa. Zvlášť nacházejí-li se na takové půdě ještě i původní dřevěné trámy.

Půdní vestavba se musí řádně promyslet

Tento zajímavý a atypický prostor potřebuje pečlivé a důkladné promyšlení včetně nákupu vybavení. Různé šikminy a úkosy musí člověk vzít v potaz, tudíž je potřeba vše pořádně vyměřit do detailu a využít každičký kousek místa, aby pak takový interiér nepůsobil stísněně a přeplácaně. Může se zdát, že půdní vestavba není nic složitého, ale opak je pravdou. Tentokrát pouze závěsy, koberečky a záclonky stačit nebudou. Ovšem povede-li se vám vkusně zařídit půdní prostor, získáte pohodlné a komfortní bydlení.

  Kuchyňské hodiny neruší, naopak se ozvou v pravý čas

Limitující, ale originální trámy

Když člověk uvidí na půdě pravé dřevěné trámy, jeho srdce zaplesá. Nicméně právě trámy mohou být velmi limitující. Rozhodně jde o prvek, který do interiéru vnese romantiku, kouzlo a atmosféru dob dávno minulých, ale nachází-li se třeba v místech, kde by měla stát kuchyňská linka, bude to oříšek. Bude potřeba vymyslet kuchyňskou linku, která s trámy bude ladit a tvořit jeden celek.

Romantiky není nikdy dost

Arkýře a niky nacházející se pod členitou střechou umožňují zbudování relaxačního prostoru. Třeba posezení u zajímavé knížky s šálkem dobré kávy. Pokud doplníte tato atypicky řešená a velmi zajímavá místa o kvalitní osvětlení, můžete tak zbudovat nejen relaxační místečko, ale i pracovní koutek.

You may also like

Leave a Comment