Půjčky bez doložení příjmu mají své výhody i nevýhody

Když hledáme půjčku, hledíme při jejím výběru hned na několik konkrétních parametrů. Mezi ty patří nejenom to, kolik peněz nám je k dispozici, popřípadě to, jak je úvěr výhodný. Obvykle hledíme také na možnosti toho, jak složité je úvěr získat. A zde můžeme narazit i na půjčky bez potvrzení příjmu. Podívejme se společně na to, jaké má tyto varianta výhody, stejně jako na to, s jakými konkrétními nevýhodami může být tento úvěrový produkt spojený.

půjčky

Výběr konkrétních půjček je široký

Nejprve se dotkneme jedné klíčové výhody, která je spojena s faktem, že si můžeme v daném segmentu vybrat poměrně široké množství půjček. Pokud budeme konkrétnější, zde je jejich přehled:

  • Mikropůjčky neboli půjčky před výplatou
  • Klasické spotřebitelské půjčky
  • Americké hypotéky

Na základě daných konkrétních možností je tedy jenom na nás, jakou přesnou cestou se vydáme. To se odvíjí hlavně od toho, kolik peněz potřebujeme a na co. Pokud máme finanční komplikace, zaujmou nás půjčky před výplatou. Při financování rekonstrukce bytu je nejlepší volbou americká hypotéka.

Při vyřizování se obejdeme bez dokládání

Tou hlavní výhodou je samozřejmě to, že se během vyřizování úvěru jednoduchým způsobem obejdeme i bez nutnosti dokládat náš konkrétní příjem. To přináší hned několik výhod. V první řadě neopomíjejme fakt, že nás půjčky bez příjmu ušetří často složité administrativy. Ta by mohla být spojena třeba s požadováním konkrétního potvrzení od našeho zaměstnavatele. Dále nám tento úvěr také ušetří mnoho času. A to nejenom ve spojení se sháněním potvrzení, ale i ve spojení s tím, za jak dlouho je úvěr vyřizován.

Vyřízení je rychlé

Když už jsme se dotkli rychlosti, podívejme se na ni o něco blíže. Říci přirozeně musíme, že právě na rychlosti se absence dokládání příjmu také pozitivně podepisuje. Konkrétní poskytovatel ho totiž nemusí vyhodnocovat, stejně jako ho nemusí ověřovat, nebo nemusí ani volat našemu zaměstnavateli. Díky tomu lze ušetřit minuty, ale stejně tak i dny, popřípadě také hodiny.

Ne vždy nás čeká nejvýhodnější úrok

Hlavní pozitivna máme zmapována a tak se můžeme podívat i na několik negativ. Mezi ta se rozhodně řadí úrokové sazby. Příkladem mohou být nebankovní půjčky ihned, u kterých často přeplatíme i desítky procent. Není to však pravidlem, jelikož najít můžeme i výhodné možnosti. Obvykle ale převažují úrokové sazby vyšší, což je dáno hlavně rizikovostí celého segmentu. Pokud se podíváme konkrétněji, potom platí, že v oblasti půjček bez potvrzení příjmu dochází:

  • K nesplácení úvěrů
  • K podvodným jednáním
  • K pozdním splátkám

K prověření mzdy může přece jenom dojít

Typickým příkladem jsou banky, kde máte svůj bankovní účet. I když se na první pohled tváří, že je mzda nezajímá, neodpustí si kontrolu vašeho účtu, zda vám sem pravidelná výplata chodí. Podobně tomu může být u některých nebankovních společností. Ti sice nechtějí výplatní pásky ani jiná potvrzení, ale mohou vyžadovat kontakt na zaměstnavatele. Tomu následně ověří a výši vaší mzdy si ověří přímo u něj. Bude tak vědět, že si o úvěrový produkt žádáte.

Může být vyžadováno ručení nemovitosti

Na první pohled může půjčka bez dokládání příjmů vypadat skutečně lákavě. Při jejím výběru si ale doporučujeme důkladně ověřit to, co se za ní konkrétně skrývá. Některé společnosti totiž lákají klienty na jednoduchost, ale následně už nezmíní, že je třeba shánět konkrétního ručitele, nebo že je třeba ručit nemovitostí. Je sice pravdou, že informace o vaší zaměstnanecké nebo podnikatelské mzdě není třeba uvádět, ale na druhou stranu je zde povinnost spojená se zastavením domu, bytu, nebo i pozemku či jiného objektu. To nemusí být problémem u velkých půjček, ale u těch běžných je to dnes zbytečně podstupované riziko.

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login